Wypadanie, łupież, swędząca skóra głowy, puszenie, łamanie — to tylko niektóre problemy z włosami z jakimi się borykamy. Na szczęście nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy, żeby sobie z nimi poradzić. Wiele cudownych, naturalnych i tanich lekarstw znajdziemy w kącie naszej kuchni. Jednym z nich jest burak. Czerwona bulwa o lekko ziemistym smaku zawiera wiele cennych witamin (witaminę C i z grupy B) i minerałów (białko, miedź, potas, mangan, żelazo, fosfor, wapń), które dbają o ich zdrowie i piękny wygląd.
Sok z buraków uważany jest za magiczny eliksir. Nie tylko wspiera je od środka (pity regularnie zapobiega m.in. przedwczesnemu siwieniu i hamuje wypadanie), ale świetnie działa też stosowany zewnętrznie - odżywia włosy, przywraca blask, nawilża i lekko barwi, dzięki czemu jest idealną alternatywą dla chemicznych farb do włosów.
Spis treści:
Sok z buraka na włosy — działanie
Sok z buraka pomaga na wiele problemów związanych z włosami. Oto wszystkie korzyści na jakie możesz liczyć, włączając sok z buraka do swojej diety oraz codziennej pielęgnacji.
Sok z buraka na włosy — efekty:
- wygładza, nawilża i nabłyszcza włosy;
- hamuje wypadanie;
- łagodzi stany zapalne skóry głowy (swędzenie, pieczenie, łuszczenie);
- przywraca włosów miękkość i elastyczność;
- chroni przed promieniowaniem UV;
- stosowany zewnętrznie nadaje włosom truskawkowy odcień.
Pożegnaj siwe włosy z liściem laurowym — domowy sposób polecany przez nasze babcie
fot. Sok z buraka na włosy/ Adobe Stock, 5ph
Buraki na włosy — jak stosować?
Wygładzająca płukanka z soku z buraków
Do szklanki soku z buraka (250 ml) dodaj stołową łyżkę octu jabłkowego i dokładnie wymieszaj. Płukankę zastosuj na wilgotne włosy przed myciem. Polej nią pasma na całej długości, pozostaw na minutę i zmyj obficie letnią wodą.
Farbowanie włosów burakiem — płukanka
Wyciśnij sok z kilku buraków i polej nim suche włosy. Pozostaw na kilka godzin lub na całą noc. Zabieg powtarzaj tak często, aż uzyskasz pożądany odcień.
Maseczka z buraka na wypadające włosy
Zetrzyj na tarce dwa, średniej wielkości buraki oraz korzeń imbiru. Oba składniki dokładnie wymieszaj. Powstałą miksturę rozprowadź równomiernie na włosach oraz skórze głowy, załóż czepek foliowy i pozostaw na ok. 20 minut.
Czytaj także:
Maślanka na włosy: tani sposób na lśniące włosy polecany przez nasze babcie
Cynamon na włosy: domowy sposób na regenerację zniszczonych pasm