Siwe włosy najczęściej kojarzymy ze starością (wraz z upływem czasu nasze mieszki wytwarzają mniej koloru), ale tak naprawdę, mogą pojawić się zawsze, nawet w wieku 20 lat. Podstawowym czynnikiem są tutaj geny — to one określają początek siwizny. Zwróć uwagę, kiedy osiwieli twoi dziadkowie i rodzice, a szybko będziesz miała odpowiedź, kiedy na twojej głowie pojawią się srebrzyste nitki. Siwe włosy mogą pojawiać się również w wyniku silnego stresu, niedoboru witamin (witaminy z gruby B, witaminy A, witaminy D, witaminy E), oraz przez nieprawidłowy styl życia. I chociaż nie możemy zahamować procesu siwienia (to nieuniknione), to jednak możemy znacznie go opóźnić. Przede wszystkim zadbaj o swoją dietę, unikaj zbyt dużego stresu, chroń włosy przed słońcem, ogranicz alkohol i papierosy i zadbaj o pielęgnację. Oprócz specjalnych produktów dostępnych w drogeriach i aptekach, sięgnij również po naturalne, domowe metody. Jednym z najpopularniejszych środków zaradczych jest liść laurowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stosować liść laurowy, żeby zapobiec przedwczesnemu siwieniu.
Spis treści:
- Jak działają liście laurowe na włosy?
- Jak stosować liście laurowe na siwe włosy?
- Liście laurowe na włosy — skutki uboczne
Jak działają liście laurowe na włosy?
Liście laurowe bogate są witaminy, minerały i przeciwutleniające, dzięki czemu zapewniają włosom wiele korzyści.
Liście laurowe na włosy — efekty stosowania:
- odżywiają włosy,
- zwalczają łupież,
- łagodzą stany zapalne skóry głowy,
- zapobiegają wypadaniu,
- przywracają włosom blask i miękkość,
- hamują siwienie włosów,
- zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu.
Liście laurowe to panaceum na zmarszczki. 2 domowe przepisy, które ujędrnią i wygładzą skórę
fot. Liście laurowe na siwe włosy/ Adobe Stock, Tim UR
Jak stosować liście laurowe na siwe włosy?
Zalej 3 liście szklanką wody, przykryj i odstaw na noc. Rano zagotuj płyn, nie wyjmując liści. Dzięki temu napar będzie mocniejszy. Ostudź, a następnie odcedź płyn i przelej do szklanej buteleczki. Możesz wykorzystać go jako wcierkę na skórę głowy lub jako płukankę. Stosując jako wcierkę, niewielką ilość toniku wmasuj w skalp, pozostaw na kilka minut i zmyj delikatnym szamponem. Chcąc zrobić płukankę, wymieszaj z wodą w proporcjach 1:3 (1 część płynu na 3 wody) i polej włosy na całej długości. Używaj jako ostatni etap mycia.
Jak ukryć siwe włosy? 3 sprawdzone sposoby
Liście laurowe na włosy — skutki uboczne
Najczęstszym efektem ubocznym jest łagodne podrażnienie skóry. Jeśli wystąpi jakikolwiek dyskomfort, należy natychmiast przerwać stosowanie.
Czytaj także:
Olej bhringraj: ratunek na wypadające i suche włosy
Shikakai na włosy: naturalny sposób na wzmocnienie i objętość XL