Botoks na włosy fot. Adobe Stock

Botoks na włosy - jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Botoks na włosy to zabieg, który trwa nie więcej niż 50 minut. Włosy stają się po nim lśniące, gładkie i odzyskują zdrowy wygląd.
Małgorzata Machnicka / 10.12.2020 07:06
Botoks na włosy fot. Adobe Stock

Botoks na włosy to zabieg fryzjerski, którego zadaniem jest regeneracja, odbudowa i poprawa kondycji włosów. Pasma stają się miękkie, gładkie i lśniące. 

Zabieg można wykonać o każdej porze roku. Polecamy go szczególnie po lecie, gdy włosy są mocno zniszczone po słonecznych i morskich kąpielach oraz farbowaniu i rozjaśnianiu włosów. Nie ma żadnych przeciwwskazań do botoksu na włosy i można go wykonać na każdych włosach. 

Spis treści:

  1. Na czym polega botoks na włosy?
  2. Jak wygląda zabieg?
  3. Jakie daje efekty?
  4. Botoks na włosy w domu
  5. Pielęgnacja włosów po zabiegu
  6. Cena zabiegu

Na czym polega botoks na włosy?

Zabieg polega na wprowadzeniu w pasma włosów składników odżywczych, które mają za zadanie uzupełnić ubytki między korą a otoczką włosa. To zabieg bezinwazyjny i z klasycznym botoksem ma niewiele wspólnego (chociaż faktycznie, oba doskonale wygładzają i likwidują niedoskonałości).

Zamiast wykorzystywanej w botoksie na twarz toksyny botulinowej, w ampułkach jest cenny kolagen i kwas hialuronowy. Podobne w zabiegach jest jednak to, że przeprowadza się je strzykawką - w botoksie na włosy służy wyłącznie do nakładania preparatu na włosy.

Jak wygląda zabieg?

Botoks na włosy trwa od 30 do 50 minut. Zabieg można podzielić na 3 etapy. 

  1. Najpierw fryzjerka dwukrotnie myje włosy specjalistycznym szamponem, który otwiera łuski włosa, dzięki czemu lepiej będą w nie wnikać składniki aktywne. 
  2. Następnie za pomocą specjalnej strzykawki aplikuje serum, które natychmiastowo poprawia kondycję włosów. 
  3. Na serum nakłada się maskę, która domyka łuski włosów (serum się nie spłukuje). Maskę pozostawia się na około 20 minut. 

Efekt po botoksie na włosy

Efekty widoczne są natychmiast - wystarczy jeden zabieg, by włosy odzyskały zdrowy wygląd. Jakie jeszcze zalety ma botoks na włosy?

Pasma stają się mocne, zregenerowane i odżywione. Stają się sypkie, miękkie, gładkie i lepiej się układają. Poprawia się również ich kolor - zyskuje głębię i blask

Efekt zabiegu utrzymuje się do kilku miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak często będziesz myć i jak pielęgnować włosy. Wygładzenie utrzyma się do mniej więcej 15 myć. 

jak wygląda botoks na włosy
fot. Adobe Stock

Botoks na włosy w domu

Zabieg botoksu na włosy nie jest możliwy do wykonania w domu. Można natomiast w domowych warunkach przywrócić pasmom piękno i witalność, stosując odpowiednie kosmetyki.

Sięgaj po maski z wcześniej wspomnianym kolagenem i kwasem hialuronowym. Po nałożeniu produktu załóż czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem. Maskę spłucz po 30 minutach. 

Pielęgnacja włosów po botoksie

Warto pamiętać, że włosy po botoksie nie powinny być myte częściej niż co 2-3 dni. Należy używać do tego szamponów bez SLS, parabenów oraz alkoholu i regularnie stosować maseczki i odżywki dla podtrzymania efektu.

Botoks na włosy - cena

Zabieg nie należy do najdroższych. Kosztuje w granicach od 100 do 150 złotych w zależności od długości włosów, użytych preparatów i salonu fryzjerskiego, w którym wykonasz zabieg.

Więcej o pielęgnacji włosów:
Najlepsze zabiegi na włosy
Jak stosować miód na włosy?
Jakie efekty daje maseczka z jajka na włosy?