Jurek Owsiak fot. ONS.pl

WOŚP - rekordowa kwota

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła swój dotychczasowy rekord!
Agata Bernaciak / 07.03.2017 20:57
Jurek Owsiak fot. ONS.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy osiągnęła w tym roku prawdziwy sukces.

Na koncie bankowym znalazło się 105 570 801, 49 zł!

Ta kwota zaskoczyła dosłownie wszystkich!

Kolacja z Robertem Lewandowskim za 101 tysięcy złotych

Działania, jakie podejmowane są na rzecz fundacji, zapierają dech w piersiach. Przykładowo w tym roku za 101 tysięcy złotych wylicytowano kolację z Robertem Lewandowskim. Wszystko po to, aby zgromadzić na koncie fundacji jak najwięcej środków.

Bądźcie cierpliwi, ale także - tak jak my - bądźcie dobrej myśli, że rezultat tegorocznej zbiórki będzie niezwykły, taki jakim był sam tegoroczny Finał.

– skomentował 2 miesiące temu Owsiak. I miał rację!

Mieliśmy swój wkład w biciu rekordu! Ile zebrał sztab Polki.pl i Babyonline.pl dla WOŚP?

58-osobowym sztabem Edipresse zarządzała redaktor naczelna portalu Polki.pl Magda Klimkowska. Wszyscy ciężko pracowali przez cały dzień. I udało się! Pobiliśmy zeszłoroczny rekord, zebraliśmy...120 tys. zł! W ubiegłym roku było to „tylko” 50 tys. zł.

Zbiórka pieniędzy składała się z dwóch etapów. Najpierw pieniądze zbierane były przez wolontariuszy do puszek w dniu finału. Trafiły one do sztabów akcji, gdzie były komisyjnie liczone, a następnie pakowane w bezpieczne koperty.

Później zgromadzone środki trafiły do banku PEKAO, oficjalnego partnera fundacji, i zostały ponownie przeliczone. Po tym działaniu pieniądze zostały zaksięgowane na rachunku bankowym akcji. Środki spływały również przez kanały elektroniczne.

Zebrana kwota zostanie przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.  

Gwiazdy wsparły WOŚP. Kto znalazł się w naszym sztabie? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.01.2017 13:15
Wielkie WOW dla tych ludzi! Ja od kilku dobrych lat wspieram i kibicuje tez działaniom Fundacji Spełnionych Marzeń, w tym roku obchodzą 15. lecie działalności, na ich stronie czy FB można sprawdzić ile im sie udało uszczęśliwić chorych dzieciaków!