Rodzina ze Środy Wielkopolskiej złamała zakaz zgromadzeń fot. Adobe Stock

Rodzina ze Środy Wielkopolskiej zrobiła chrzciny w restauracji mimo zakazu. Interweniowała policja

Rodzina ze Środy Wielkopolskiej musi teraz mierzyć się z konsekwencjami złamania zakazu.
/ 30.03.2020 13:45
Rodzina ze Środy Wielkopolskiej złamała zakaz zgromadzeń fot. Adobe Stock

Choć zdawać by się mogło, że od czasu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce, wszyscy zdążyli zaznajomić się z panującymi zakazami i obostrzeniami, nie każdy się do nich stosuje. Na ulicach nie brakuje grup spacerującej młodzieży i emerytów plotkujących na ławkach w parku. Jedna z rodzin postanowiła jednak wejść na nowy poziom ignorowania zaleceń rządu. 

Chrzciny w Środzie Wielkopolskiej w czasie epidemii koronawirusa

28 marca policjanci ze Środy Wielkopolskiej otrzymali zgłoszenie o zgromadzeniu odbywającym się w jednym z lokali gastronomicznych. Na miejscu okazało się, że jedna z rodzin mieszkających w okolicy postanowiła zorganizować w restauracji chrzciny na 20 osób

Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb. Skończyło się na mandatach i poleceniu powrotu do domów - informują policjanci ze Środy Wielkopolskiej w rozmowie z „Głosem Wielkopolski”

Teraz lekkomyślni rodzice będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania. Zarówno organizatorzy przyjęcia, jak i właściciel restauracji, w której odbywały się chrzciny, otrzymali mandaty i oficjalne upomnienia. 

Czego nie wolno robić w czasie stanu epidemii? 

Od 11 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zamknięte są szkoły i wszystkie placówki oświatowe. Lekcje i wykłady odbywają się online. Nieczynne są także kina, muzea, galerie handlowe i większość lokali usługowych. Restauracje mają zakaz przyjmowania gości, mogą prowadzić jedynie sprzedaż na wynos i w dostawie. 

Rząd nawołuje obywateli do pozostania w domach i unikania bezpośredniego kontaktu z innymi. Zakazane są zgromadzenia powyżej 2 osób, nie dotyczy to jednak rodzin mieszkających pod jednym dachem. Policja patroluje miasta, karząc wszelkie przejawy złamania zaleceń. 

W związku z koronawirusem w Polsce zmarły 22 osoby. Większość z nich to osoby starsze, które miały szereg chorób współistniejących. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach dolnośląskim i mazowieckim, gdzie obecnie potwierdzono najwięcej zakażeń wirusem. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)