dziewczynka fot. Fotolia

Zgwałcona 10-latka zostanie matką, bo sąd zakazał aborcji. Naprawdę mamy XXI wiek?!

Zgwałcona 10-latka zostanie matką, bo sąd zakazał aborcji, chroniąc życie nienarodzone. A co z dziewczynką? Co z ochroną życia narodzonego?!
Edyta Liebert / 09.08.2017 11:09
dziewczynka fot. Fotolia

To mógł być wujek, sąsiad kuzyn, a nawet ojciec. Nie ma to znaczenia teraz, bo zgwałcona 10-latka zostanie matką, bo sąd zakazał aborcji. Odmówił dziecku prawa do bycia dzieckiem!

10-latka została zgwałcona, a sąd odmówił jej prawa do aborcji

Jak wytłumaczyć 10-latce, że urodzi dziecko, kiedy sama wciąż jest dzieckiem? 10-latka z Indii urodzi więc, choć nie rozumie nawet, co się dzieje z jej ciałem. Czemu rośnie jej brzuch, bolą ją piersi, których kilka tygodni temu nawet nie miała. Jak relacjonowali znajomi rodziny, rodzice mówią jej, że ma wielki kamień w żołądku i dlatego jej brzuch jest wypięty..Dramatyczne wydarzenie, jakim jest gwałt, a zwłaszcza na dziecku, to w krajach Azji nic nadzwyczajnego, a chleb powszedni. 

 Przemoc seksualna w Indiach to problem obecny od wielu lat

Jej ofiarami są najczęściej młode kobiety, a bardzo często także dzieci, i to obu płci. Najprawdopodobniej 10-letnia dziewczynka z Indii została kilkukrotnie zgwałcona i zaszła w ciążę. Rodzina wystąpiła do sądu o pozwolenie na aborcję, ale jest już za późno - ciąża jest zbyt zaawansowana i poród odbędzie się przez cesarskie cięcie. 

W Indiach aborcja jest legalna, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. To nie pierwszy taki przypadek: jakiś czas temu głośno było o sprawie innej 10-latki z Indii, która została zgwałcona przez ojczyma. Była w 5. miesiącu ciąży. Mimo że prawo w Indiach zabrania dokonywania aborcji po 20 tygodniu ciąży, ze względu na dobro i zdrowie dziecka sąd zezwolił na terminację ciąży dziewczynki powołując się na przepis o ochronie życia matki. Ze względu na swoją drobną budowę ciała, dziewczynka mogłaby bowiem nie przeżyć porodu.

Gwałt w Indiach to norma. Dokąd zmierza świat?

Według statystyk w ciągu zaledwie jednej godziny gwałcone są3 kobiety, a dziecko - co 155 minut. Rocznie gwałconych jest ponad 10 tysięcy dzieci.

2 miliony 600 tysięcy dziewcząt każdego roku doświadcza przemocy na tle seksualnym. Nic nie zwiastuje poprawy sytuacji - podkreśla Zofia Kwolek z UNICEF Polska.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.08.2017 13:58
Tylko atom może wyzwolić Niebieską Planetę spod jarzma nieskrępowanego multiplikowania odpadów genetycznych, a tym samym niechybnej śmierci planety. To co jest dobre jest niedobre, a to co jest niedobre jest dobre... Wyczekujmy zbawczej mocy atomu...