POLECAMY

Zgwałcona 10-latka zostanie matką, choć będą jej wmawiać, że urodziła kamień. Sąd nie pozwolił na aborcję

Została zgwałcona, a sąd odmówił prawa do aborcji. Naprawdę mamy XXI wiek?!
Edyta Liebert / 10 miesięcy temu
Zgwałcona 10-latka zostanie matką, choć będą jej wmawiać, że urodziła kamień. Sąd nie pozwolił na aborcję fot. Fotolia

To mógł być wujek, sąsiad kuzyn, a nawet ojciec. Nie ma to znaczenia teraz, bo zgwałcona 10-latka zostanie matką, bo sąd zakazał aborcji. Odmówił dziecku prawa do bycia dzieckiem!

10-latka została zgwałcona, a sąd odmówił jej prawa do aborcji

Jak wytłumaczyć 10-latce, że urodzi dziecko, kiedy sama wciąż jest dzieckiem? Jak donoszą serwisy informacyjne, 10-latka z Indii urodzi więc, choć nie rozumie nawet, co się dzieje z jej ciałem. Czemu rośnie jej brzuch, bolą ją piersi, których kilka tygodni temu nawet nie miała. Jak relacjonowali znajomi rodziny, rodzice mówią jej, że ma wielki kamień w żołądku i dlatego jej brzuch jest wypięty... (sic!). Dramatyczne wydarzenie, jakim jest gwałt, a zwłaszcza na dziecku, to w krajach Azji nic nadzwyczajnego, a chleb powszedni. 

Dlaczego kobiety noszą krowie maski? Zagadka na dziś, która ma tragiczną odpowiedź

 Przemoc seksualna w Indiach to problem obecny od wielu lat

Jej ofiarami są najczęściej młode kobiety, a bardzo często także dzieci, i to obu płci. Najprawdopodobniej 10-letnia dziewczynka z Indii została kilkukrotnie zgwałcona i zaszła w ciążę. Rodzina wystąpiła do sądu o pozwolenie na aborcję, ale jest już za późno - ciąża jest zbyt zaawansowana i poród odbędzie się we wrześniu, przez cesarskie cięcie. W Indiach aborcja jest legalna, jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. To nie pierwszy taki przypadek: dwa miesiące temu nagłośniłyśmy sprawę innej 10-latki z Indii, która została zgwałcona przez ojczyma. Była w 5. miesiącu ciąży. Mimo że prawo w Indiach zabrania dokonywania aborcji po 20 tygodniu ciąży, ze względu na dobro i zdrowie dziecka sąd zezwolił na terminację ciąży dziewczynki powołując się na przepis o ochronie życia matki. Ze względu na swoją drobną budowę ciała, dziewczynka mogłaby bowiem nie przeżyć porodu.

Co MUSISZ wiedzieć o aborcji

Gwałt w Indiach to norma. Dokąd zmierza świat?

Według statystyk w ciągu zaledwie jednej godziny gwałcone są trzy kobiety, a dziecko - co 155 minut. Tylko w 2015 roku zgwałconych zostało ponad 10 tysięcy dzieci. - 2 miliony 600 tysięcy dziewcząt każdego roku doświadcza przemocy na tle seksualnym - podkreśla Zofia Kwolek z UNICEF Polska. Nic nie zwiastuje poprawy sytuacji.

Okaleczona przez szwagra 19-latka z Indii wystąpi jako modelka. Jej odwaga nam imponuje!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
Tylko atom może wyzwolić Niebieską Planetę spod jarzma nieskrępowanego multiplikowania odpadów genetycznych, a tym samym niechybnej śmierci planety. To co jest dobre jest niedobre, a to co jest niedobre jest dobre... Wyczekujmy zbawczej mocy atomu...