Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej już 1 września. Od marca szkoły i uczelnie funkcjonowały w trybie zdalnym. To jednak ulegnie zmianie.
Wirusolog komentuje powrót dzieci do szkół
Chociaż rząd dokładnie przemyślał kwestię reżimu sanitarnego, który ma zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, rodzice wciąż obawiają się wzrostu zakażeń koronawirusem. Do ich obaw odniósł się wirusolog, dr Tomasz Dzieciątkowski, który w rozmowie z „Parenting.pl” przyznał, że sytuacja jest opanowana.
Nie sądzę, aby dobrym pomysłem było wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w szkole. Żadne dziecko, zwłaszcza małe, nie wytrzyma tyle godzin w czymś, co utrudnia oddychanie. Inną sprawą jest przyłbica. Moim zdaniem uczniowie powinni je nosić przez cały czas przebywania w szkole. Ryzyko, iż dzieci zachorują na COVID-19 lub zakażą kogoś koronawirusem, jest minimalne, ale jednak nie zerowe - mówi lekarz
Ekspert jest zdania, że obostrzenia w szkołach są konieczne, żeby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko dzieciom, ale też ich rodzinom i zapobiec powstawaniu nowych ognisk koronawirusa.
Reżim sanitarny w szkołach od 1 września
1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania – wytyczne sanitarne i rozwiązania prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzje, gdy pojawi się ognisko zakażenia – powiedział minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia oraz GIS, podczas zajęć szkolnych konieczne będzie przestrzeganie następujących zasad:
- częste mycie rąk,
- ochrona podczas kichania i kaszlu,
- unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
- obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki,
- regularne czyszczenie pomieszczeń.
Więcej na temat zasad obowiązujących w szkołach przeczytacie na gov.pl.
Może cię też zainteresować:
500+ nie będzie wypłacane w gotówce, ale jako bon? Prezes ZUS: badane są różne możliwości
Pracownicy PKL Zakopane mają koronawirusa. Z kolejki codziennie korzysta kilka tysięcy turystów
Do 2060 roku na świecie nie będzie płodnych mężczyzn? Naukowcy są przerażeni wynikami badań
Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burki i nikabu w szkołach. Muzułmanie są wściekli