Niemcy zakazują noszenia nikabu i burki fot. Adobe Stock

Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burki i nikabu w szkołach. Muzułmanie są wściekli

W szkołach w jednym z zachodnich landów Niemiec wprowadzono zakaz zakrywania twarzy nikabem lub burką. Muzułmanie uważają, że to naruszenie ich wolności wyznania.
/ 23.07.2020 12:15
Niemcy zakazują noszenia nikabu i burki fot. Adobe Stock

Ważnym elementem kultury muzułmańskiej jest noszenie przez kobiety hijabu zasłaniającego włosy oraz nikabu oraz burki, które zakrywają ich twarze. To zasada panująca w Islamie od setek lat, dlatego nie dziwi fakt, że naruszenie kultury wyprowadziło wyznawców tej religii z równowagi. Doszło do niego w Niemczech, gdzie jeden z landów ogłosił oficjalny zakaz noszenia nikabu i burki w szkołach

Niemcy zakazują noszenia burki i nikabu

Chodzi o Badenię-Wirtembergię, która leży w zachodnich Niemczech. Samorząd landu zadecydował, że w szkołach muzułmanki nie będzie można nosić burek i nikabów zakrywających twarz. Temat był obiektem gorącej dyskusji, ale finalnie przegłosowano nowy zakaz. 

Wcześniej w zachodnim regionie Niemiec wprowadzono zakaz zakrywania twarzy przez nauczycieli. Teraz restrykcje będą dotyczyły także wszystkich uczniów. Zdaniem premiera Niemiec, zakrywanie całej twarzy nie powinno mieć miejsca w wolnym, wysokorozwiniętym państwie. Godzi to bowiem w prawa kobiet. 

Na razie zasada obowiązująca w Badenii-Wirtembergii będzie dotyczyła tylko uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Studenci nie będą musieli się do niej stosować, ponieważ jako osoby dorosłe mogą samodzielnie decydować o swoich przekonaniach. 

Część niemieckich polityków gorąco popiera zakaz obowiązujący w jednym z landów i przekonuje, że powinien on objąć cały kraj. Choć jest to część kultury muzułmańskiej, Niemcy są zdania, że imigranci powinni dostosować się do kultury panującej w kraju gospodarza. 

To rozsierdziło muzułmanów, którzy w sieci dają upust swojej irytacji. W mediach społecznych nie brakuje komentarzy osób wyznających Islam, które uważają, że zakaz obowiązujący w Badenii-Wirtembergii to naruszenie ich prawa do wolności wyznania swojej religii i kultury. 

- Tak nie można! To ważny element naszego wyznania, a oni robią z tego niepotrzebny problem.
- Powodzenia. Od setek lat kobiety noszą burki i nikomu nic nie przeszkadzało. Teraz też będą.- czytamy w sieci

Może cię też zainteresować: 
Od września 2020 nowy przedmiot w szkołach? MEN zapowiedziało zmiany
Druga fala pandemii dotarła już do Europy. Wracają restrykcyjne obostrzenia
Nie szczepisz siebie i bliskich? Płać za leczenie osób, które zarazisz. Kontrowersyjna opinia prof. Simona
Hiszpanie są załamani zachowaniem turystów i boją się powrotu epidemii. "Po to otworzyliśmy granice?"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)