Wiceminister zdrowia o epidemii koronawirusa fot. Adobe Stock

Wiceminister zdrowia komentuje skalę epidemii w Polsce. „Przerosło nas to”

Sławomir Gadomski przyznał, że polski system zdrowia nie był gotowy na epidemię.
/ 20.11.2020 08:32
Wiceminister zdrowia o epidemii koronawirusa fot. Adobe Stock

W czwartek 19 listopada odbyło się zebranie sejmowej Komisji Zdrowia. Wiceminister Sławomir Gadomski opowiedział o planie odbudowy polskiego systemu zdrowia, który został mocno nadwyrężony przez epidemię koronawirusa. Polityk przyznał, że sytuacja przerosła nasze możliwości, a Ministerstwo Zdrowia nie było gotowe na tego typu zdarzenie. 

Sławomir Gadomski o skali epidemii koronawirusa

Sławomir Gadomski poinformował zebranych, że koronawirus okazał się dla Ministerstwa Zdrowia większym wyzwaniem, niż się na początku spodziewano.

Pandemia poturbowała sektor ochrony zdrowotnej, (...) skala nas przerosła – przyznał wiceminister

Podczas zebrania komisji poruszono również temat tego, że oprócz walki z wirusem medycy muszą zajmować się także leczeniem innych schorzeń. W ostatnim czasie w Polsce znacznie wzrosła liczba zgonów, również tych nie związanych z Covid-19.

Ostatnie tygodnie pokazują zwiększoną liczbę zgonów, co martwi, (...) największym zabójcą pozostają choroby przewlekłe, kardiologiczne i onkologiczne – poinformował Gadomski

W Polsce na dzień 19 listopada potwierdzono już prawie 800 tys. zakażeń SARS-CoV-2. Sytuacja epidemiczna jest na tyle trudna, że w całym kraju panują ścisłe obostrzenia sanitarne, które potrwają jeszcze minimum do 29 listopada. 

To też może cię zainteresować:
Szef MEN: musimy przygotować się na kolejne miesiące nauki zdalnej
Agata Rubik o nauce zdalnej: jestem wykończona
Nauka zdalna to fikcja? Wyniki międzynarodowego konkursu nie pozostawiają wątpliwości, kto rozwiązuje zadania