Bon turystyczny zostanie przyznany na koniec lipca fot. Adobe Stock

Wiadomo, kiedy rusza bon turystyczny. Minister Emilewicz wyjaśniła, za co dokładnie można nim płacić

Ministerstwo Rozwoju w końcu podało wszystkie szczegóły dotyczące bonu turystycznego dla dzieci. Wiadomo już, od kiedy można się o niego ubiegać.
/ 22.07.2020 10:03
Bon turystyczny zostanie przyznany na koniec lipca fot. Adobe Stock

Bon turystyczny od kilku tygodni jest jednym z przedmiotów zainteresowań Polaków. Dodatkowe 500 zł dla każdego dziecka, które można będzie wykorzystać podczas wakacyjnych wyjazdów to dla wielu rodzin szansa, by zapewnić swoim pociechom wypoczynek w przyjemnym i ciekawym miejscu.

Do tej pory nie było niestety wiadomo, kiedy dokładnie rusza rejestracja dla chętnych na bon. Ministerstwo rozwoju wyjaśniło, jaka jest data startu programu i za co dokładnie można będzie bonem zapłacić. 

Kiedy rusza rejestracja na bon turystyczny? 

Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie świadczenia – wyjaśnił wiceminister rozwoju Gut-Mostowy podczas konferencji prasowej

Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

W jakiej formie będzie przyznawany bon turstyczny? 

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy mieć profil na PUE. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Bon będzie przyznawany w formie SMS-a. Żeby go wykorzystać, wystarczy okazać podmiotowi turystycznemu, w którym chcemy zapłacić, specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany także w wiadomości tekstowej.

Za co można będzie zapłacić bonem turystycznym?

Lista wszystkich podmiotów, w których można będzie wykorzystać środki z bonu turystycznego znajdować się będzie na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Jak wyjaśnia minister Jadwiga Emilewicz, bonem można będzie zapłacić wyłącznie za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. Pieniędzy nie będzie można wykorzystać do opłacania posiłków, zakupów lub innych atrakcji. 

Kto otrzyma bon turystyczny?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, bon turystyczny w wysokości 500 zł otrzymają rodzice każdego dziecka, które jest uprawnione do pobierania świadczenia 500+. Chodzi więc o wszystkie dzieci do 18. roku życia. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają dodatkowe wsparcie od państwa. W ich przypadku, bon turystyczny na każde dziecko będzie wynosił 1000 zł. 

Może cię też zainteresować: 
Od września 2020 nowy przedmiot w szkołach? MEN zapowiedziało zmiany
Druga fala pandemii dotarła już do Europy. Wracają restrykcyjne obostrzenia
Nie szczepisz siebie i bliskich? Płać za leczenie osób, które zarazisz. Kontrowersyjna opinia prof. Simona
Hiszpanie są załamani zachowaniem turystów i boją się powrotu epidemii. "Po to otworzyliśmy granice?"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)