Druga fala koronawirusa dotarła do Europy fot. Adobe Stock

Druga fala pandemii dotarła już do Europy. Wracają restrykcyjne obostrzenia

Gwałtowny wzrost zachorowań sprawił, że w części europejskich państw wzmożono reżim sanitarny. Warto o tym wiedzieć, zanim wyjedziemy na wakacje.
/ 17.07.2020 14:12
Druga fala koronawirusa dotarła do Europy fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa wywołała dziesiątki zmian w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Na długie tygodnie zamroziła gospodarki większości krajów, uniemożliwiła podróżowanie i zmusiła nas do dystansu społecznego. I kiedy już wydawało się, że sytuacja zaczęła się uspokajać, pojawiły się pogłoski o nabierającej rozpędu drugiej fali epidemii. Okazuje się, że ten przerażający scenariusz może być faktem i nowa fala zakażeń jest już w Europie. Aktualne statystyki bardzo niepokoją władze Unii Europejskiej. 

Druga fala pandemii koronawirusa w Europie

Ze względu na gwałtowny wzrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem, UE podjęła decyzję, by wykluczyć niektóre kraje z listy bezpiecznych dla podróżnych kierunków. Dotyczy to przede wszystkim Serbii i Czarnogóry. Unia wnioskowała także o usunięcie z listy bezpieczeństwa Maroka i Algierii, jednak wniosek został oddalony. 

Jak donosi agencja prasowa Reuters, niektóre z państw, w których liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, przywrócono poluzowane wcześniej obostrzenia. Wróciła kwarantanna domowa, ograniczenia w miejscach publicznych i rozważa się ponowne zamknięcie granic. Tak jest chociażby w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii, gdzie wzrost zachorowań jest najbardziej drastyczny. 

Obostrzenia wracają również w Niemczech, gdzie powróciły ograniczenia osób mogących wejść do sklepów czy innych miejsc publicznych. W Grecji z kolei wszystkie osoby podróżujące drogą lądową muszą wykonać po przekroczeniu granic test na obecność SARS-CoV-2. 

Koronawirus na świecie - aktualne dane 

Na dzień 17 lipca na całym świecie potwierdzono prawie 14 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 590 tys. osób, zaś zdrowie odzyskało 7,8 miliona pacjentów.

W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy USA i Brazylii, zaś w Europie - Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. To właśnie tam liczba zarażonych jest najwyższa i najszybciej wzrasta. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)