trik z TikToka niebezpieczny dla zdrowia fot. Adobe Stock, Ilja

TikTok oszalał na punkcie nowego trendu w czyszczeniu toalet. Ostrzegamy: jest niebezpieczny dla zdrowia i środowiska

Kolejny trik z TikToka wykonany przez amatorów może skończyć się tragicznie. Lekarze i specjaliści od sprzątania biją na alarm, by nie powtarzać tego na własną rękę.
Urszula Wilczkowska / 10.06.2021 09:47
trik z TikToka niebezpieczny dla zdrowia fot. Adobe Stock, Ilja

Na TikToku nowe trendy stają się viralami w okamgnieniu. Chociaż czasem naprawdę są przydatne, zabawne lub edukacyjne, zdarzają się też takie, które mogłyby nigdy nie istnieć. Jednym z nich było na przykład oblewanie niemowląt wodą przez ich rodziców. Tym razem nowy trend może skończyć się nie tylko na krzywdzie dziecka, ale i poważnym uszczerbku na zdrowiu osoby, która go wykona.

CleanTok zrzesza tych użytkowników TikToka, którym przyjemność sprawia nie tylko poznawanie nowych trików na sprzątanie domu, ale i oglądanie innych ludzi czyszczących brudne powierzchnie. Właśnie tam powstał trend polegający na czyszczeniu toalety... wszystkimi możliwymi środkami naraz.

Trik z TikToka może być niebezpieczny dla zdrowia i środowiska

Filmy mają być przyjemne do oglądania nie tylko ze względu na samo czyszczenie, ale przede wszystkim jego odgłosy. Te filmy są opatrzone tagami #ASMR i mają uspokajać użytkownika. Faktycznie, nie da się ukryć, że są kojące i satysfakcjonujące, jednak mogą być też bardzo niebezpieczne.

@mcfreshcleaning

Answer to @its_meamber Pt2/4! ##asmr ##fyp ##WidenTheScreen ##fypシ ##satisfaction ##cleaningtherapy4u ##toiletcleaning ##request ##freeyourmind

♬ Get Low - Dillon Francis & DJ Snake

Specjaliści zaczynają bić na alarm - łączenie wielu środków czystości, może okazać się nawet śmiertelnie niebezpieczne. Związki chloru obecne w wielu chemicznych środkach, w połączeniu ze związkami kwasowymi, wydzielają silnie drażniące dla oczu, skóry i dróg oddechowych opary, których wdychanie może skończyć się naprawdę tragicznie.

Ten trend komentują jednak nie tylko lekarze, ale i osoby, które profesjonalnie zajmują się sprzątaniem. Według nich nadmiar produktów jest szkodliwy dla zdrowia, kanalizacji, a także środowiska.

To nie pierwszy niebezpieczny trend, który podbija aplikację. Nie tak dawno tzw. "Benadryl Challange" dla jednej z użytkowniczek skończył się śmiertelnie.

Czytaj także:
Spinkę wsuwkę chce wymienić na... dom. Czy ten niezwykły eksperyment ma szansę się udać?
TikToker pokazał niezawodny sposób na przywrócenie roślin do życia. Użył do tego… własnych włosów
Przez własną chciwość nie chciała sprzedać działki miastu. Dziś jej dom stoi... na środku autostrady