zaginięcie Polki w Norwegii fot. Adobe Stock

Tajemnicze zaginięcie 25-letniej Polki w Norwegii. Co wiadomo?

Jej samochód znaleziono koło górskiego szlaku. Lokalna policja prosi o pomoc, a w akcję poszukiwawczą włączyło się mnóstwo wolontariuszy.
/ 28.11.2018 09:33
zaginięcie Polki w Norwegii fot. Adobe Stock

Poszukiwania Mai Justyny Herner trwają już od kilku dni. 25-latka zniknęła 21 listopada. Jej samochód znaleziono przy górskiej ścieżce. W poszukiwania zaangażowali się poza policją pracownicy Norweskiego Czerwonego Krzyża i wolontariusze. Do dziś nie trafiono na ślad zaginionej. Co o niej wiadomo?

Zaginęły dwie nastolatki. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Co wiadomo o zaginionej Polce?

Według portalu MojaNorwegia.pl Maja Justyna Herner wyszła z domu w środę w połowie dnia. Od tego momentu nikt nie miał z nią kontaktu. Jej zaparkowany samochód znaleziono przy szlaku na Saudehornet (Ørsta). Podobno zaginiona nie wzięła ze sobą telefonu ani sprzętu górskiego. Nie wiadomo, jak dobrze znała okolicę, bo mieszkała tam od niedawna. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina.

Lokalna policja apeluje o pomoc. Maja ma długie brązowe włosy. W dniu, kiedy ją widziano po raz ostatni, miała na sobie czarne legginsy i wełniany sweter. Policja udostępnia zdjęcie kobiety w sieci.

Przez kilka dni około 300 osób przeszukiwało tereny, gdzie mogła zaginąć 25-latka. Wykorzystano helikoptery i psy ratunkowe. W akcję zaangażowało się dużo osób spoza policji. Niestety do dziś  nie trafiono na ślad Mai.

Czy Polka została porwana?

Jeden ze scenariuszy zakłada, że dziewczyna mogła się zgubić w górach. Jeśli tak się stało, to policja podejrzewa, że prawdopodobnie nie uda się jej odnaleźć żywej. Jednak pojawiają się też spekulacje o porwaniu.
Coś tu nie pasuje. Sama poszła w góry? Dziwna sprawa” – czytamy w komentarzach.

Jak czytamy w portalu NaTemat.pl policja nie wyklucza, że zaginięcie Polki może nie być zwykłym zgubieniem się w górach. Być może sprawa ma podłoże kryminalne. Jednak funkcjonariusze nie chcą zdradzać szczegółów śledztwa.

Czytaj też:„Ja nie myślałam. Po prostu chciałam go dorwać”. 21-letnia Polka uratowała Niemkę przed gwałtem10-latka próbowała popełnić samobójstwo. Wszystko przez znęcające się nad nią rówieśniczki