POLECAMY

Syn znanego działacza antyszczepionkowego zmarł z powodu niepodania mu witaminy K

Znani działacze antyszczepionkowi Csaba L. i Ada L. oskarżeni są o umyślne zabójstwo swojego syna.
/ 8 miesięcy temu
Syn znanego działacza antyszczepionkowego zmarł z powodu niepodania mu witaminy K fot. Fotolia

Csaba L. jest znanym na Węgrzech działaczem antyszczepionkowym.
Teraz on i jego żona są oskarżeni o zabójstwo swojego syna Endry'ego.

14-letnia modelka popełniła samobójstwo, bo szykanowano ją w internecie. Jej ojciec zaprosił hejterów na pogrzeb

Ojciec chłopca podtrzymuje swoją wersję, jakoby lekarze zabili jego syna dla narządów, a śmierć była skutkiem zatrucia chemtrails (popularna teoria spiskowa wg której samoloty rozpylają trujące ludzi, glebę i żywność związki).

Sekcja zwłok wykazała, że do zgonu doszło na skutek krwotoku wewnętrznego spowodowanego niedoborem witaminy K, której podania chłopcu odmówili rodzice.

Oskarżeni tłumaczą, że nikt nie wyjaśnił im, czemu miałoby służyć podanie witaminy K dziecku, a także nie zostali poinformowani o możliwych konsekwencjach ich decyzji. Lekarz i pielęgniarka obecni przy porodzie nie potwierdzają tej wersji wydarzeń.

Jak doszło do tej tragedii?

W grudniu, w mieszkaniu państwa L. zepsuło się ogrzewanie, dlatego przenieśli się wraz z rodziną do znajomych. W sylwestra stan chłopca uległ nagłemu pogorszeniu. Ada L. nie wezwała jednak pogotowia, a zadzwoniła po swojego męża, który przybył dopiero 2,5 godziny później.

Endry zaczął wymiotować, w zwracanej treści żołądkowej pojawiła się krew. Csaba zezwolił żonie na kontakt z infolinią medyczną. Mimo, że przybyli na miejsce medycy od razu chcieli zabrać chłopca do szpitala, rodzice utrudniali jego transport nie wyrażając zgody na jego umieszczenie w placówce zdrowia. Po dotarciu do szpitala małżeństwo odmawiało również wbicia mu wenflonu i założenia kroplówki. Chłopiec zmarł tydzień później.
Jeden z lekarzy, który badał Endrego, tak opisał stan chłopca:

Krwawił z jednego ucha, jego szczęka opadła, oko było zablokowane, a skóra szara.

Po śmierci dziecka rodzicom postawiono zarzut zabójstwa. Jednak Csaba L. i Ada L. nie przyznają się do winy. Ojciec w wywiadzie udzielonym telewizji VNTV twierdzi, że jego dziecko zostało porwane i brutalnie zabite w celu sprzedaży jego organów handlarzom. Inna z jego teorii głosi, że chłopiec zatruł się Chemtrails.

Czy dziecku powinno podawać się witaminę K?

Niemowlęta zwykle rodzą się z niedoborem witaminy K, dlatego konieczna jest jej suplementacja w celu zapobiegania chorobie krwotocznej. Według badań występuje ona u 1 na 60 do 250 noworodków. Co więcej, karmienie piersią zwiększa aż o 81 razy ryzyko pojawienia się tej choroby w późniejszym okresie życia (od 2. tygodnia do 6. miesiąca życia). W przypadku niepodania witaminy K u 30 do 60% dzieci występuje krwawienie do mózgu.
Według polskich zaleceń, noworodek powinien otrzymać 1 mg witaminy K domięśniowo do pierwszych 5 godzin od przyjścia na świat.

Zobacz także:Jak uchronić dziecko przed złodziejem, pedofilem, porywaczem? 7 ważnych zasad!Oto jak może się skończyć publikowanie zdjęć dzieci w internecie. Polska blogerka przeżyła chwile grozy…

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 miesięcy temu
malagosa żółtaczka fizjologiczna nie ma nic wspólnego z wit. k nie rozsiewaj głupich teorii które wprowadzają ludzi w błąd.
/8 miesięcy temu
Zapomnieli dodać, że przedawkowanie witaminy K grozi długotrwałą żółtaczka i uszkodzeniem mózgu. Kto miał dziecko żółte i naświetlane przez 3 tygodnie, ten niech sobie skojarzy fakty.