Księża na TikToku fot. Adobe Stock

Skandaliczne zachowanie księdza na TikToku. Porównał kobietę do „brudnej szklanki”

Ksiądz Piątkowski pozwolił sobie na bardzo niefortunną metaforę, która ściągnęła na niego gniew internautów.
/ 17.11.2020 13:54
Księża na TikToku fot. Adobe Stock

TikTok od wielu miesięcy święci triumfy jako jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Użytkownicy mogą tam publikować krótkie nagrania, które mogą dotyczyć praktycznie każdego tematu. Swój kącik znalazły tam również osoby wierzące. Za pomocą video dyskutują o kwestiach związanych z religią i informują o niej innych. Zwykle te nagrania są pouczające i zabawne. Jednak nie tym razem.

Ksiądz na TikToku porównuje kobiety do „brudnej szklanki”

Ksiądz Jakub Piątkowski od dłuższego czasu aktywnie korzysta z TikToka, by szerzyć wiarę. Zebrał już dość pokaźne grono obserwatorów. Tym razem jednak posunął się za daleko i ściągnął na siebie gniew internautów. 

Duchowny postanowił poruszyć temat „czystości przedmałżeńskiej”, używając obraźliwej metafory. Piątkowski porównał bowiem kobietę do... szklanki. Ta zachowująca czystość przed ślubem jest według niego „czystą szklanką”, a ta uprawiająca seks przedmałżeński szklanką „brudną”.

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? [...] Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści - powiedział ksiądz na nagraniu

Internauci szybko dali znać o swoim niezadowoleniu, zarzucając duchownemu seksizm i brak szacunku do kobiet. Wielu z nich zastanawiało się również, czemu podobna metafora nie dotyczyła mężczyzn, a jedynie kobiet. 

W odpowiedzi ksiądz Piątkowski usiłował się bronić mówiąc, że „kobieta nie jest dla niego przedmiotem i zasługuje na szacunek”, ale chciał po prostu „ukazać prawdę”. Podkreślił również, że kochać i szanować należy również ludzi, którzy są „brudnymi i pustymi szklankami”.

Zobacz więcej podobnych treści: 
Premier Morawiecki tłumaczy, dlaczego podczas wprowadzania obostrzeń nie zamknięto kościołów
Farmaceuta odmówi sprzedaży prezerwatyw? Naczelna Rada Aptekarska dementuje doniesienia mediów
Papież Franciszek wyraził poparcie dla związków homoseksualnych? Watykan temu zaprzecza