Skandaliczne zachowanie księdza na TikToku. Porównał kobietę do „brudnej szklanki”

Księża na TikToku fot. Adobe Stock
Ksiądz Piątkowski pozwolił sobie na bardzo niefortunną metaforę, która ściągnęła na niego gniew internautów.
/ 17.11.2020 13:54
Księża na TikToku fot. Adobe Stock

TikTok od wielu miesięcy święci triumfy jako jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Użytkownicy mogą tam publikować krótkie nagrania, które mogą dotyczyć praktycznie każdego tematu. Swój kącik znalazły tam również osoby wierzące. Za pomocą video dyskutują o kwestiach związanych z religią i informują o niej innych. Zwykle te nagrania są pouczające i zabawne. Jednak nie tym razem.

Ksiądz na TikToku porównuje kobiety do „brudnej szklanki”

Ksiądz Jakub Piątkowski od dłuższego czasu aktywnie korzysta z TikToka, by szerzyć wiarę. Zebrał już dość pokaźne grono obserwatorów. Tym razem jednak posunął się za daleko i ściągnął na siebie gniew internautów. 

Duchowny postanowił poruszyć temat „czystości przedmałżeńskiej”, używając obraźliwej metafory. Piątkowski porównał bowiem kobietę do... szklanki. Ta zachowująca czystość przed ślubem jest według niego „czystą szklanką”, a ta uprawiająca seks przedmałżeński szklanką „brudną”.

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? [...] Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści - powiedział ksiądz na nagraniu

Internauci szybko dali znać o swoim niezadowoleniu, zarzucając duchownemu seksizm i brak szacunku do kobiet. Wielu z nich zastanawiało się również, czemu podobna metafora nie dotyczyła mężczyzn, a jedynie kobiet. 

W odpowiedzi ksiądz Piątkowski usiłował się bronić mówiąc, że „kobieta nie jest dla niego przedmiotem i zasługuje na szacunek”, ale chciał po prostu „ukazać prawdę”. Podkreślił również, że kochać i szanować należy również ludzi, którzy są „brudnymi i pustymi szklankami”.

Zobacz więcej podobnych treści: 
Premier Morawiecki tłumaczy, dlaczego podczas wprowadzania obostrzeń nie zamknięto kościołów
Farmaceuta odmówi sprzedaży prezerwatyw? Naczelna Rada Aptekarska dementuje doniesienia mediów
Papież Franciszek wyraził poparcie dla związków homoseksualnych? Watykan temu zaprzecza

Redakcja poleca

REKLAMA