Papież Franciszek wyraził poparcie dla związków homoseksualnych? Watykan temu zaprzecza

Papież Franciszek fot. ONS.pl
Słowa Papieża Franciszka wywołały poruszenie w środowisku LGBT. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin wydał jednak oświadczenie, w którym zaprzecza wypowiedzi głowy Kościoła.
/ 03.11.2020 09:32
Papież Franciszek fot. ONS.pl

Kilkanaście dni temu świat obiegła wiadomość, że w filmie o Papieżu Franciszku „Francesco” pojawiła się wypowiedź, w której głowa kościoła wyraziła poparcie dla związków jednopłciowych. Franciszek powiedział tam, że związki nieheteroseksualne powinny mieć wsparcie państwa, a prawo powinno ich chronić i nie wykluczać ze społeczeństwa.

Środowisko LGBT+ długo nie nacieszyło się wsparciem Kościoła, bo Watykan wydał właśnie oświadczenie, w którym zaprzecza słowom Papieża. 

Watykan o poparciu Papieża dla osób LGBT+

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin wystosował oficjalne pismo, w którym uznał, że słowa Papieża były wyrwane z kontekstu. Watykan uznał, że słowa Papieża w filmie wcale nie oznaczają poparcia przez Kościół związków osób tej samej płci.

Oficjalne pismo z Watykanu na Facebooku zamieścił ambasador Watykanu w Meksyku, Monsignor Franco Coppola. Oświadczenie otrzymali bowiem ambasadorowie Watykanu w innych krajach. 

Jest oczywiste, że Papież Franciszek odnosił się do pewnych przepisów państwowych, ale na pewno nie do doktryny Kościoła, którą wielokrotnie potwierdzał na przestrzeni lat - czytamy w piśmie 

Zdaniem sekretarza Papieża, w filmie „Francesco” wypowiedzi Franciszka zostały wymieszane i połączone tak, by wyrwać je z kontekstu. Parolin wyjaśnia, że Papieżowi nie chodziło wcale o zakładanie przez homoseksualistów rodzin, a o wsparcie ich przez ich rodziny.

Zobacz też:
Polacy protestują po zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Na ulicach Warszawy zawrzało
Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. "Nikt nie powinien być wykluczany"
Kobiety reagują na kontrowersyjny wyrok wrocławskiego sądu. Mówią o gwałcie w akcji #TeżNieKrzyczałam"

Redakcja poleca

REKLAMA