Lidl

Salmonella w tatarze z Lidla. Jest decyzja o wycofaniu ze sprzedaży

W tatarze wołowym marki „Biernacki” wykryto obecność pałeczek salmonelli.
Marta Kosakowska / 31.08.2018 11:10
Lidl

Sieć sklepów Lidl wycofuje ze sprzedaży tatar wołowy. Decyzja o usunięciu produktów została wydana przez producenta. Badania sanepidu wykazały obecność bakterii salmonelli w produkcie. Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie internetowej sieci.

Salmonella w tatarze z Lidla

Chodzi o  Tatar wołowy 200 g firmy „Biernacki” z terminem przydatności do spożycia do 03/09/2018 o numerze partii 03218218. Nie zaleca się spożywania produktu. Tatar można oddać w każdym sklepie sieci.

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony
- czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj: Salmonella – jak rozpoznać jej objawy?

Producentem tatara jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Firma przeprosiła swoich klientów za zaistniałą sytuację. W oświadczeniu pokreślono, że chodzi wyłącznie o tatar wołowy wskazanej partii. Pozostałe wyroby producenta są bezpieczne.

Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Przeczytaj:
Lidl wycofuje pomidory ze sprzedaży! Znaleziono w nich plastik!
Uwaga! Lidl wycofuje ze swoich sklepów ten produkt i ostrzega przed nim swoich klientów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)