Lidl fot. materiały prasowe

Lidl wycofuje pomidory ze sprzedaży! Znaleziono w nich plastik!

Lidl wycofuje ze sprzedaży część partii krojonych pomidorów w puszkach. Znaleziono w nich plastik. Sieć alarmuje - każdy, kto kupił tego rodzaju produkty, powinien je zwrócić do sklepu!
Magdalena Bury / 07.08.2018 14:14
Lidl fot. materiały prasowe

Wycofanie produktu

Decyzja dotyczy dwóch produktów - „Freshona” - krojone pomidory sort bazylia oraz „Italiamo” - krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości 31 grudnia 2020 roku. Wadliwa partia nosi numer L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego. Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu oraz zrezygnować z jego spożywania
- czytamy w komunikacie sieci Lidl.

Sieć dodaje, że z półek zniknęły tylko te dwa produkty marek „Freshona” i „Italiamo”. Pozostałe są bezpieczne i można je spożywać.

Kolejna wpadka Lidla

To nie pierwsza wpadka Lidla. Pod koniec lipca br. Lidl wycofał ze sprzedaży całą partię papryki ze swoich sklepów. Powodem było przekroczenie dopuszczalnego poziomu Etefonu, czyli związku chemicznego odpowiedzialnego za wzrost i rozwój roślin. Jego spożycie w takich dawkach mogło spowodować biegunkę bądź częste oddawanie moczu.

Zobacz też:Efekt natychmiastowy! 9 sukienek, które sprawią, że będziesz wyglądać szczuplej„Madzia padła ofiarą przestępstwa” – siostra Magdy Żuk wyjawia, że zna szczegóły dotyczące jej śmierci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/13.08.2018 16:26
Cena za arbuza widniała 1,99 za kg a w koszu były arbuzy również za 3,99 kg. Oczywiście celowe działanie... ale chytry traci 2 razy... puki co omijam dziadów szerokim łukiem.
/09.08.2018 20:26
Do Redakcji Dlaczego uwazacie,iz to wpadka Lidl?Przeciez nie Lidl to produkuje tylko jakas firma.Lidl jest tylko sprzedawca produktow a nie producentem i nie ma mozliwosci sprawdzenia zawartosci opakowania.Uwazam,ze bardzo uczciwie podchodza do klienta informujac o problemach z produktami ktorych sprzedazy posrednicza.To produkujaca firma i kontrola jakosci tej firmy jest odpowiedzialna za "wady" wyprodukowanych towarow i to oni poniosa odpowiedzialnosc.podejrzewam,ze znaleziony plastik to kawalki tasmy na ktorej znajduja sie produkty do zapakowania,ktora zapewne pękla w trakcie produkcji i towar bedacy na tasmie zostal zapakowany a nie wyrzucony.