Przemysław Czarnek i Jacek Żalek zostali ukarani za obraźliwe komentarze dotyczące osób LGBT+

Jacek Żalek i Przemysław Czarnek screen Facebook
Minister edukacji narodowej i poseł PiS otrzymali od Komisji Etyki Poselskiej najwyższą możliwą karę za swoje wypowiedzi dotyczące osób nieheteronormatywnych.
/ 19.11.2020 10:32
Jacek Żalek i Przemysław Czarnek screen Facebook

Politycy partii prawicowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie narazili się na gniew Polaków, kierując obelżywe komentarze w kierunku osób ze społeczności LGBT+. Szczególnie głośnym echem odbiły się wypowiedzi ministra Czarnka i posła Żalka z PiS. Okazuje się, że obaj politycy zostali ukarani za swoje słowa. 

Kara dla Czarnka i Żalka za obrazę LGBT+

Przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej Monika Falej poinformowała na swoim koncie na Twitterze, że komisja nałożyła karę nagany, czyli najwyższą możliwą, na ministra edukacji narodowej Przemysława Czarnka i posła Jacka Żalka. 

Poseł PiS, szef MEN Przemysław Czarnek oraz poseł PiS Jacek Żalek zostali ukarani przez Komisję Etyki Poselskiej naganą za „obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT” - napisała posłanka

Komentarz Przemysława Czarnka o osobach LGBT+

Przypomnijmy, że minister Czarnek w programie „Studio Polska” na antenie TVP Info powiedział latem, że powinniśmy przestać „słuchać idiotyzmów o prawach człowieka”. 

Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - powiedział wówczas minister

Komentarz Jacka Żalka o osobach LGBT+

Jeszcze głośniej zrobiło się jednak po komentarzu posła PiS Jacka Żalka, który nazwał osoby nieheteronormatywne „ideologią, a nie ludźmi”.

A co to jest LGBT? To nie są ludzie. To jest ideologia - mówił poseł

Sformułowania tego użył podczas rozmowy z Katarzyną Kolendą-Zaleską w TVN. Po obraźliwej wypowiedzi dziennikarka zakończyła wywiad online z posłem, rozłączając się. 

Czym zajmuje się Komisja Etyki Poselskiej? 

Komisja zajmuje się głównie monitorowaniem Zasad Etyki Poselskiej, ale również rozpatruje sprawy posłów, którzy zachowują się w sposób nieodpowiadający godności posła oraz rozpatrywaniem spraw wynikających z Rejestru Korzyści i majątkowych oświadczeń poselskich

Zobacz więcej podobnych treści: 
Rozenek skrytykowana za wsparcie LGBT+. "Chciałaby Pani, żeby jej dziecko wychowywała para gejów?"
Zakaz dyskryminacji osób LGBT+ zapisany w konstytucji? Przegłosowano poprawkę, trwają prace legislacyjne
"Mój syn należy do społeczności LGBT. Przestańcie mówić mi, że nie jest człowiekiem" - list do redakcji

Redakcja poleca

REKLAMA