Mateusz Morawiecki o Sylwestrze fot. ONS.pl

Premier Mateusz Morawiecki o sylwestrze. Nie mamy co liczyć na huczną zabawę?

Podczas wczorajszego Q&A na Facebooku, premier odpowiadał na pytania internautów. Nie zabrakło dociekań na temat tegorocznej zabawy sylwestrowej.
Urszula Wilczkowska / 05.11.2020 08:30
Mateusz Morawiecki o Sylwestrze fot. ONS.pl

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia i trudno już przewidzieć, jak będą wyglądać następne tygodnie. Jedno jest jednak pewne - będą one bez wątpienia kluczowe dla dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia - zamknięte będą galerie handlowe, kina, teatry i muzea, w sklepach panują jeszcze bardziej ścisłe restrykcje.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zorganizowali na Facebooku transmisję na żywo, podczas której odpowiadali na najbardziej nurtujące Polaków pytania. Nie zabrakło drwin i kpiących pytań, które doskonale oddają nastroje panujące w kraju.

Co z sylwestrem w tym roku?

Jedna z użytkowniczek zadała pytanie o tegorocznego sylwestra. Okres świąteczno-noworoczny z pewnością wywoła w tym roku wiele emocji. Wielu specjalistów nie ukrywa, że to właśnie w grudniu nadejdzie największa fala zakażeń. Mowa nawet o kilkudziesięciu tysiącach chorych dziennie.

Internautka kąśliwie nawiązała do decyzji o zamknięciu cmentarzy, która została ogłoszona w ostatniej chwili. Odbiło się to głośnym echem wśród przedsiębiorców oraz reszty obywateli.

Czy sylwestra odwołacie za 5 dwunasta, czy dacie trochę czasu?
- pyta pani Anna.

Premier Morawiecki przyznaje, że decyzja zapadła późno, jednak jeśli ta informacja zostałaby przekazana wcześniej, znacznie więcej osób ruszyłoby na cmentarze jeszcze przed ich zamknięciem. Co zaś mówi o samej zabawie sylwestrowej?

Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi. Ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie się rozwijała, będzie nam zagrażała, jest duże. Stąd apeluję, żeby i w grudniu, jeśli chodzi o targi bożonarodzeniowe - też je odłożyć, nie myśleć o nich, nie planować zakupów pod kątem tych targowisk. To jest rosnące ryzyko zakażenia. A więc i sylwestra warto w tym roku nie planować w sposób huczny, taki jak co roku miało miejsce
- odpowiada Mateusz Morawiecki.

To też może cię zainteresować:
Zasiłek opiekuńczy dla osób przebywających na kwarantannie. Ile wynosi? Kto go dostanie?
GIS zmienia definicję przypadku Covid-19. Jak teraz wygląda?
Wstrząsające słowa polskiego lekarza. Personel medyczny musi decydować, kogo ratować, a kogo nie