pielęgniarka oskarżona o morderstwo 8 niemowląt fot. Adobe Stock

Pielęgniarka oskarżona o zabójstwo ośmiorga niemowląt. To już trzecie jej zatrzymanie w tej sprawie

30-letnia pielęgniarka z Chesire została aresztowana za zamordowanie 8 niemowląt oraz próbę zabicia 10 innych. Te same zarzuty postawiono jej w 2018 i 2019 roku.
Urszula Wilczkowska / 13.11.2020 09:50
pielęgniarka oskarżona o morderstwo 8 niemowląt fot. Adobe Stock

Lucy Letby, 30-letnia pielęgniarka oddziału neonatologii w szpitalu w Chester została aresztowana pod zarzutem umyślnego zabicia 8 noworodków oraz próby morderstwa 10 innych. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że to nie jest pierwszy raz, kiedy postawiono jej te zarzuty.

Letby po raz pierwszy została aresztowana w 2018 roku, kiedy szpital zaczął baczniej przyglądać się zwiększonej śmiertelności noworodków w szpitalu - od marca 2015 roku do lipca 2016 roku wzrosła ona o 10%. Postawione jej zarzuty obejmowały zabicie 8 noworodków oraz próbę morderstwa 6 kolejnych. Z aresztu wyszła po wpłaceniu kaucji.

Pielęgniarka neonatologii zamordowała 8 niemowląt

Zarówno jej bliscy, jak i przyjaciele przez długie lata utrzymywali, że kobieta jest niewinna. W 2019 roku postawiono jej podobne zarzuty - jednak tym razem doszło do tego usiłowanie 3 kolejnych zabójstw. Wszystkie dzieci zmarły z powodu zatrzymania pracy serca i co dziwne, resuscytacja nie przynosiła żadnych efektów. Zmarłe noworodki miały też dziwne wybroczyny na rękach oraz nogach.

W toku śledztwa okazało się, że ze sprawą powiązanych jest w 17 śmierci noworodków oraz 16 kolejnych zatrzymań akcji krążeniowej wśród dzieci, które nie skończyły się śmiercią.

Lucy Letby mimo tych potwornych oskarżeń dalej znajdowała oparcie wśród bliskich, współpracowników oraz sąsiadów. Wszyscy opisywali ją jako anioła, którego głównym celem w życiu było pomaganie innym. W 2013 roku została nawet twarzą kampanii, której celem było zebranie funduszy na budowę nowego oddziału pediatrycznego w szpitalu, w których pracowała. Zebrano 3 miliony funtów.

Według ustaleń policji, na oddziale Letby w 2013 roku zmarło 2 dzieci, w 2014 - kolejne 3. W 2015 roku było to kolejnych 8 niewyjaśnionych śmierci, a tylko do czerwca 2016 roku zmarło już 5 noworodków. Zwiększona śmiertelność na oddziale neonatologii sprawiła, że szpital przestał leczyć dzieci urodzone przed 32. tygodniem ciąży. Zostały zamknięte 3 stanowiska intensywnej terapii dla noworodków.

Lucy Letby została w sumie oskarżona o morderstwo 8 noworodków oraz próbę morderstwa 10 noworodków. Kobieta stanęła przed sądem, sprawa jest w toku.

Źródło: dailymail.co.uk, chesire-live.co.uk

To też może cię zainteresować:
Rodzice próbują przechytrzyć MEN. Wielu z nich korzysta z luki w przepisach i wysyła dzieci do szkół
Hanna Lis relacjonuje Marsz Niepodległości, spłonęło mieszkanie w jej kamienicy. Padły bardzo mocne słowa
Krzysztof Jackowski przekazał wizję dotyczącą tegorocznych świąt w Polsce. Będzie duży strach

Tagi: niemowlę