Nastolatka w ciąży robi sobie selfie fot. Adobe Stock

Nastolatki w ciąży chwalą się ciążowymi brzuszkami w internecie

Dawniej ukrywałyby się na szkolnych korytarzach. Dziś z dumą prezentują ciążowe brzuszki na Instagramie.
/ 22.10.2018 10:33
Nastolatka w ciąży robi sobie selfie fot. Adobe Stock

Mają góra po kilkanaście lat. Wkrótce zostaną matkami. Czy mają z tym problem? Nic z tych rzeczy! Ciążę w młodym wieku uznają za powód do dumy, chętnie prezentując zaokrąglone brzuszki na Instagramie.

Ciężarne nastolatki chwalą się „wpadką”

Nowy trend podbija sieć. Ciężarne nastolatki zamieszczają na portalach społecznościowych selfie, na których pokazują swoje ciążowe brzuszki. Po co to robią? Dla polubień, popularności i akceptacji. Zdjęcia pojawiają się na Instagramie pod hasztagiem #pregnantteen. Widać na nich nastolatki w zaawansowanych ciążach, które z uśmiechem pozują do obiektywów smartfonów.

Fotki cieszą się sporym zainteresowaniem. Jedni oglądają je z ciekawością lub pogardą, a inni są zachwyceni odwagą dziewcząt. Jak nietrudno się domyślić pod zdjęciami pojawiają się skrajne komentarze - od obrzydliwych hejtów po komplementy. Moda na razie dotyczy głównie dziewczyn zza granicy, jednak tylko czekać, aż trafi również do Polski.

Jeszcze kilkanaście lat temu ciąża w młodym wieku była uznawana za coś wstydliwego. Mentalność zmieniła się na przestrzeni lat. Dziś nastolatka, która zajdzie w ciążę, może liczyć na wsparcie i opiekę. Nastoletnia dziewczyna rzadko jest gotowa, by wziąć na siebie ciężar macierzyństwa. Akceptacja dla niepełnoletnich matek jest potrzebna, pytanie tylko, czy w takiej formie?

Przeczytaj:
Jak powiedzieć rodzicom, że jestem w ciąży?
Jakie powikłania mogą wystąpić w ciąży u nastolatki?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)