Blogerki robią makijaż i manicure na wzór koronawirusa fot. Adobe Stock

Szczyt nieodpowiedzialności? Blogerki proponują wykonać manicure lub makijaż inspirowany koronawirusem

Blogerki i makijażystki postanowiły zdystansować się od wszechobecnej paniki. Ich dzieła budzą jednak wiele kontrowersji.
/ 11.03.2020 10:24
Blogerki robią makijaż i manicure na wzór koronawirusa fot. Adobe Stock

Koronawirus w większości osób budzi lęk i niepokój. Epidemia zbiera coraz większe żniwo. W Polsce potwierdzono już 26 przypadków zakażenia wirusem. Nie wszyscy jednak podchodzą do sprawy z powagą.

Makijaż inspirowany koronawirusem

Wiele blogerek i makijażystek postanowiło przekuć epidemię w żart i stworzyć małe „dzieła sztuki” inspirowane koronawirusem. W gronie tych pomysłowych artystek znalazła się polska youtuberka. Stworzyła makijaż, który swoimi kolorami ma nawiązywać do cząsteczek wirusa SARS-CoV-2. Dominują w nim odcienie zieleni i żółci. 

Niestety jej pomysł nie spotkał się ze zbyt pozytywnym odbiorem. Internauci uznali, że nie jest to odpowiedni temat do żartów, bo to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. 

- Ale żenada, super temat do lajków..
- Może czas na makijaż inspirowany rakiem? Nie taki rak straszny, jak go malują.
- Makijaż inspirowany HIV też zrobisz? Może rakiem?
- Pamiętajmy, że wiele osób zmarło i ich bliscy przeżywają tragedie. Z żadnej choroby nie róbmy zabawy. - czytamy w komentarzach pod filmikiem Tarki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KLAUDIA TARKA (@klatex)

Manicure inspirowany koronawirusem

Jakby tego było mało na Instagramie znaleźć można również manicure inspirowany epidemią koronawirusa. Co przedstawia najczęściej? Twarze w maseczkach higienicznych i zielone cząsteczki SARS-CoV-2. 

O dziwo te cieszą się większym poparciem internautek, które piszą w komentarzach, że potrzebny jest nam dystans do zaistniałej sytuacji. Naszym zdaniem kwestia ta jest na tyle poważna, że żarty z niej są niestosowne. Nie namawiamy do paniki, jednak zalecamy zachowanie powagi i zadbanie o bezpieczeństwo swoje i bliskich. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Żuk (@zuk.indigo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dailonsy Nails 🙌 (@dailonsynails)

Koronawirus w Polsce

W Polsce na dzień 11 marca potwierdzono 26 przypadków zakażenia koronawirusem. Premier podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, muzeów i kin oraz o odwołaniu imprez masowych. Rząd za wszelką cenę chce zapobiec rozpowszechnianiu się epidemii. 

Zobacz więcej informacji związanych z koronawirusem:

Tagi: wirus