Ogłoszenie dotyczące koronawirusa stało się hitem w sieci fot. Adobe Stock

Chcą wesprzeć osoby starsze podczas epidemii. Ogłoszenie sąsiadów hitem sieci

Ogłoszenie mieszkańców jednego z bloku wzbudziło poruszenie internautów. Chodzi o pomoc starszym osobom w obliczu koronawirusa.
/ 09.03.2020 12:42
Ogłoszenie dotyczące koronawirusa stało się hitem w sieci fot. Adobe Stock

Epidemia koronawirusa dotarła do Polski. Władze potwierdziły 16 przypadków zachorowań, w tym jeden ciężki. Na zakażenie szczególnie podatne są osoby przewlekle chore, osłabione i starsze. Właśnie tym ostatnim z pomocą ruszyli mieszkańcy jednego z bloków mieszkalnych. 

Zdjęciem wyjątkowego ogłoszenia podzielił się na swoim koncie na Instagramie Filip Chajzer. Sąsiedzi na tablicy ogłoszeń oferują pomoc osobom w podeszłym wieku, które boją się wychodzić z domu z powodu zagrożenia koronawirusem. 

"Drodzy sąsiedzi seniorzy! Jeśli w związku z koronawirusem wolicie nie wychodzić z domu, zapukajcie pod numer 77. Chętnie zrobimy wam zakupy lub pójdziemy do apteki. Prosimy o kontakt po godz.17. Szczegóły do ustalenia. Pozdrawiamy" - możemy przeczytać na kartce wywieszonej w jednym z bloków

Niestety nie wiadomo, z jakiej miejscowości pochodzi kartka. Filip Chajzer poprosił uczynnych sąsiadów, żeby zgłosili się do niego mailowo. Dziennikarz chciałby przeprowadzić z nimi wywiad.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer)

Koronawirus w Polsce i Europie

Według danych resortu zdrowia z niedzieli rano w całym kraju w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 146 osób, 1 548 osób poddano kwarantannie domowej, a 6409 objęto nadzorem Sanepidu. 

W Europie wirus obecny jest już w większości państw. Największa liczba zachorowań dotyczy Włoch, Francji i Hiszpanii. 

Koronawirus objawy

COVID-19 pojawił się w Wuhan w Chinach. Prawdopodobnie do zarażenia doszło poprzez kontakt z zainfekowanym nietoperzem. Koronawirus objawia się podobnie do grypy i innych infekcji górnych dróg oddechowych. 

Chorzy cierpią na duszności, mają wysoką gorączkę i suchy kaszel. Mogą pojawić się również nudności i kłopoty z układem pokarmowym. 

Zobacz więcej wiadomości dotyczących koronawirusa: