Premier Morawiecki ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń fot. ONS.pl

Koronawirus w Polsce! Jest decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych

Mateusz Morawiecki zdecydował, że w obliczu epidemii wszystkie szkoły zostaną zamknięte. Wydał oświadczenie podczas oficjalnej konferencji.
/ 11.03.2020 10:30
Premier Morawiecki ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń fot. ONS.pl

Mateusz Morawiecki na konferencji zorganizowanej 11 marca powiadomił, że z powodu epidemii koronawirusa od poniedziałku zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe w kraju. Uczelnie wyższe, szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na 2 tygodnie.

Placówki oświatowe zamknięte na 2 tygodnie

Powinniśmy wystrzegać się dużych skupisk ludzkich. Takimi skupiskami są również placówki oświatowe. Dlatego na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych - powiedział premier Mateusz Morawiecki

Placówki oświatowe mają być zamknięte przez 2 tygodnie, od poniedziałku. Już od jutra (12.03) placówki nie będą dostępne dla procesu edukacyjnego. Jednak mając na uwadze trudność w zorganizowaniu opieki nad dziećmi, placówki będą otwarte w czwartek i piątek. W tym czasie opiekę nad dziećmi będą sprawowali dyżurujący nauczyciele.

To nie są ferie. To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzić w domu - powiedział w czasie konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce

Obecnie w Polsce mamy potwierdzonych 25 przypadków koronawirusa.

Reagujemy szybciej od innych, by minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa po całej Polsce. Odpowiedzialność jest kluczowa. My jesteśmy odpowiedzialni za całe społeczeństwo. Lepiej być mądrym przed szkodą.- - powiedział premier Mateusz Morawiecki

Zobacz więcej newsów dotyczących koronawirusa:

Tagi: wirus