noworodek fot. Adobe Stock

Pogrążona od 10 lat w śpiączce kobieta urodziła dziecko. Sprawą zajęła się policja

W stanie wegetatywnym przebywała w prywatnej placówce opieki zdrowotnej. Pracownicy podobno nie wiedzieli, że jest w ciąży. Podejrzewa się, że kobieta została zgwałcona.
/ 07.01.2019 10:29
noworodek fot. Adobe Stock

Kobieta będąca od 10 lat w śpiączce w stanie wegetatywnym urodziła dziecko pod koniec grudnia. Stało się to w prywatnej placówce zdrowotnej w Phoenix w USA. Jak do tego doszło i czy ktoś ją zgwałcił? To próbuje ustalić policja. O tej niepokojącej sprawie piszą teraz amerykańskie media.

11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w szpitalu w Gdańsku. Sprawą zajęła się prokuratura

Kobieta przebywała w zakładzie zdrowotnym Hacienda HealthCare. Według niektórych amerykańskich źródeł kobieta była ofiarą utonięcia ponad 10 lat temu. Doznała uszkodzenia mózgu. Zapadła w śpiączkę i wymagała całodobowej opieki. Jak podaje „The Guardian” pracownicy ośrodka twierdzą, że nie wiedzieli, że była w ciąży. Zorientowali się dopiero, gdy pacjentka zaczęła rodzić. Z dzieckiem wszystko dobrze, jest zdrowe.

Policja z Phoenix prowadzi śledztwo, które według niektórych amerykańskich mediów ma ustalić, czy doszło do napaści seksualnej. Nie jest wiadomo, kto jest ojcem dziecka. Urzędnicy i placówka Hacienda HealthCare wydali oświadczenie, w którym wyrazili zaniepokojenie i opisali podejmowane kroki w celu wyjaśnienia sytuacji.
Pojawiły się opinie, że policja powinna przeprowadzić testy DNA na pracownikach zakładu, w którym przebywała kobieta.

Departament Zdrowia w Arizonie oświadczył, że „aktywnie współpracują z lokalnymi organami ścigania w karnym dochodzeniu”.

Czytaj też:Tragedia w górach! Matka zjeżdżała z córką na sankach. 8-latka zginęła„Wyszłam na chwilę z łazienki, sprawdzić pranie”. Jej 13-miesięczny synek zaczął się topić w wannie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)