Katastrofa samolotu w Pakistanie fot. Adobe Stock

Z ostatniej chwili: Katastrofa samolotu w Pakistanie. Airbus A320 spadł na budynki mieszkalne

Dziś po południu w Pakistanie rozbił się samolot pasażerski Airbus A-320. Na pokładzie było 99 pasażerów i 8 członków załogi.
/ 22.05.2020 12:47
Katastrofa samolotu w Pakistanie fot. Adobe Stock

Samolot pasażerski rozbił się na terenie Pakistanu. Według informacji przekazanych przez rzecznika linii lotniczych na pokładzie było najprawdopodobniej 99 pasażerów i 8 osób z personelu lotniczego, ale dokładna lista osób obecnych na pokładzie będzie jeszcze weryfikowana.

Katastrofa samolotu w Pakistanie - 107 osób na pokładzie

Samolot Pakistan International Airlines rozbił się w Karaczi w Pakistanie. Airbus A-320 leciał z Lahauru, miasta na wschodzie kraju do portu lotniczego w Karaczi położonego na południu Pakistanu. Wg informacji przekazanych przez CAA, samolot rozbił się podczas podchodzenia do lądowania. Na minutę przed lądowaniem komunikacja z załogą została przerwana.

Karaczi jest największym miastem Pakistanu, a maszyna spadła w jego południowej części. Jest to gęsto zaludniony rejon miasta. Akcja ratunkowa jest utrudniona z powodu wąskich uliczek i mieszkańców, którzy blokują dostęp do miejsca katastrofy.

Zaledwie przed kilkoma dniami, w związku z obowiązującymi dotychczas ograniczeniami w zw. z epidemią koronawirusa, władze kraju zezwoliły na powrót lotów komercyjnych.

Linie lotnicze Pakistan International Airlines to główny narodowy przewoźnik Pakistanu. Linie istnieją od 1946 roku. Niestety - w historii przewoźnika zapisało się wiele incydentów, wypadków i katastrof. Ostatnia miała miejsce w 2016 roku, wówczas zginęło 47 osób.

Niestety jeszcze nie wiadomo czy na pokładzie samolotu byli obywatele Polski.

Źródło: BBC.

Zobacz więcej informacji:Wybory prezydenckie odbędą się jeszcze w czerwcu? Będą miały formę „mieszaną”Niebezpieczny „lek na koronawirusa” stosowany także w PolsceDruga fala epidemii koronawirusa będzie bardziej śmiertelna niż obecna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)