Jaka będzie pogoda na majówkę? Meteorolodzy nie mają wątpliwości. Nie ma się z czego cieszyć...

Wiemy, jakiej pogody spodziewać się w majówkę fot. Adobe Stock
Słońce, deszcz, a może burze? Jaka pogoda czeka nas w długi majowy weekend? Meteorolodzy wiedzą już, czy możemy planować na majówkę grilla, czy lepiej zostać w domach.
/ 29.04.2020 15:26
Wiemy, jakiej pogody spodziewać się w majówkę fot. Adobe Stock

Chociaż w Polsce wciąż panuje pandemia koronawirusa i to ona determinuje większość naszych planów, wiele osób zastanawia się, jaka pogoda czeka nas w długi weekend majowy. Meteorolodzy mają w tej kwestii zróżnicowane opinie, które łączy jedno - jest duża szansa, że te kilka dni nie będzie szczególnie pogodne. 

Jaka pogoda na majówkę 2020? 

Prognoza pogody na 1-3 maja jest w tym roku bardzo zróżnicowana. Czekają nas zarówno te bardziej przyjemne i ciepłe chwile, ale też ponure i deszczowe. Podczas długich spacerów parasole lepiej mieć ze sobą.

Praktycznie do końca tygodnia możemy liczyć na przelotne opady deszczu. Trzymajmy kciuki, że to się sprawdzi, bo obecna prognoza dotycząca opadów jest jeszcze niestabilna. Słońce będzie się przeplatać z chmurami - przekazuje Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia, autor strony pogodawtoruniu.pl

Prognozy pogody na weekend majowy zmieniają się jednak z dnia na dzień i trudno powiedzieć o stuprocentowej pewności co do tego, jaka aura nas czeka. W większości rejonów Polski spodziewane są opady, jednak eksperci są zdania, że już w sobotę pogoda zacznie się poprawiać i wyjrzy słońce. 

Wiatr będzie często zmieniał kierunek i powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na obniżonym poziomie, w połowie tygodnia było to nawet poniżej 1000 hPa - tłumaczy na swojej stronie Rafał Maszewski

Jaka temperatura na majówkę 2020?

Temperatury w czasie weekendu majowego będą się wahać od 11 do 19 stopni. 1 maja najcieplej będzie na południowym-wschodzie, najzimniej z kolei na Pomorzu. Weekend najbardziej stabilny i łaskawy będzie dla Suwałk. Tam temperatura wynosić będzie 16 stopni. 

Co można robić w majówkę 2020? 

W czasie długiego weekendu musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Zrezygnujmy ze spotkań towarzyskich, spędzając czas z najbliższą rodziną, z którą mieszkamy na co dzień. Razem możemy rozpalić grilla w ogrodzie lub wybrać się na długi spacer - oczywiście w maseczkach ochronnych. 

Dozwolone są także wyjazdy na działki i wycieczki rowerowe w rodzinnym gronie. Śmiało można wybrać się do lasu. Nie można jednak korzystać z placów zabaw i ścieżek edukacyjnych. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata:
Dzieci w chińskich szkołach noszą specjalne nakrycia głowy. Nas też to czeka po epidemii koronawirusa?
Przygotuj się na podwyżki. Zdrożeje chleb, kasze, makaron i inne mączne produkty. O ile?
Drugi etap odmrażania gospodarki wejdzie w życie w maju? Rzecznik rządu zdradził szczegóły
Kobieta zakażona koronawirusem wybrała się na zakupy. Jakiej kary może się spodziewać?

Redakcja poleca

REKLAMA