Jak NAPRAWDĘ wygląda się po porodzie? Te matki pokazują prawdę!

Zgodziły się je opublikować w kontrze do zdjęć księżnej Kate i wszystkich, którzy wymagają od nas, kobiet, nienagannego wyglądu 24 godziny na dobę.
Marta Słupska / 5 miesięcy temu

Jedna przysypia na szpitalnym łóżku, inna – płacze, tuląc do piersi niemowlę. Te zdjęcia są niezwykle surowe, ale właśnie w tym tkwi ich piękno. Dlaczego kobiety zdecydowały się pokazać je całemu światu?

Poród… i co dalej?

Pamiętacie, jak księżna Kate urodziła synka i już sześć godzin po porodzie pozowała fotografom w nieskazitelnym makijażu, z ułożonymi włosami i szerokim uśmiechem na ustach? W odpowiedzi na tę – nierealną dla wieku kobiet – sytuację setki młodych matek zaczęły publikować w sieci zdjęcia pokazujące, jak one same wyglądały tuż po urodzeniu dziecka. Różnica była kolosalna.

Fotografie opatrzone hasztagiem „ja kontra księżna Kate” pokazywały zazwyczaj szczęśliwe, ale wymęczone kobiety, z potarganymi włosami i bez krzty makijażu. Większość z nich leżała na szpitalnych łóżkach, tuląc do siebie noworodka.

Zestawienie ich zdjęć z fotografiami machającej do paparazzi księżnej było kuriozalne, ale pokazywało, że zwyczajne kobiety mają coś, czego księżnej mogło zabraknąć: odpoczynek i czas, który mogą poświęcić dziecku.

Idąc tym tropem serwis Buzzfeed.com poprosił młode matki, by przesłały swoje poporodowe zdjęcia, i opublikował je pokazując, jak naprawdę wyglądają kobiety po porodzie. Bez upiększeń, bez udawania. Zobaczcie je w naszej galerii.

Tutaj zaś możecie zobaczyć zdjęcia polskich mam po porodzie, które pokazały je nam na Facebooku (wystarczy kliknąć w komentarze): 

Polecamy:
Skąd dziecko wie, że już czas się urodzić? Poród zależy od niego!
Zobacz intymne zdjęcia poporodowe 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)