Andrzej Duda skomentował sprawę „bykowego” fot. Adobe Stock

Duda w końcu zdradził, co planuje dla osób bezdzietnych po 26. roku życia. Padły konkretne deklaracje

Prezydent w cyklu Ask Me Antyhing na „Wykop.pl” zabrał głos w sprawie podatku dla osób bezdzietnych i tego, co zamierza zaoferować młodym.
/ 10.07.2020 09:38
Andrzej Duda skomentował sprawę „bykowego” fot. Adobe Stock

Wielu Polaków otwarcie przyznaje, że w obietnicach wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy zabrakło propozycji dla osób młodych i tych, które nie założyły jeszcze swojej rodziny. Do tej pory założenia polityka dotyczyły głównie rodziców wychowujących dzieci i emerytów. Tym razem jednak postanowił odpowiedzieć na potrzeby wyborców i zdradził, jak wygląda jego plan w kwestii tzw. „bykowego” i co zamierza zaoferować Polakom po 26. roku życia. 

Andrzej Duda złożył obietnice dla młodych 

Duda wziął udział w sesji cyklu internetowego Ask Me Anything na „wykop.pl”. Większość pytań dotyczyła spraw politycznych i tych związanych z nadchodzącymi wyborami, ale poruszono również kwestie podatków i wsparcia finansowego dla różnych grup społecznych.

Jedna z internautek zapytała, co Andrzej Duda oferuje młodym ludziom po 26. roku życia, którzy nie posiadają dzieci i chcą się rozwijać? Odpowiedź prezydenta była dość niejednoznaczna, ale chodziło głównie o wzrost wynagrodzeń. Uczestnicy AMA wytknęli mu jednak, że to nie jest coś, co jest skierowane tylko do młodych ludzi, a do wszystkich Polaków.

Wzrost wynagrodzeń w naszym kraju, a w związku z tym wzrost zamożności w naszym kraju. Jeszcze niedawno nie było pracy, a dzisiaj mamy taki stan, że od 2015 roku obniżyliśmy bezrobocie o połowę, średnie wynagrodzenie od 2015 roku wzrosło o ponad 20 proc., a płaca minimalna o 850 zł - odpowiedział Duda.

Andrzej Duda komentuje kwestię podatku „bykowego”

Andrzej Duda w trakcie cyklu został też zapytany o tzw. „bykowe”, czyli podatek dla osób bezdzietnych, który proponowało wielu polityków urzędujących w Sejmie. Kwestia ta nigdy nie została oficjalnie potwierdzona, dlatego internauci zapytali, czy prezydent zamierza wprowadzić taki przepis. 

Duda w odpowiedzi stwierdził, że nie podpisałby takiej ustawy, mimo że raczej jest zwolennikiem wspierania rodzin wychowujących dzieci. Dodał, że podnoszenie podatków to nie jest lubiany przez niego kierunek.

Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków. Nie jestem zwolennikiem rozwiązań rewolucyjnych, tylko ewolucyjnych - dodał prezydent

Czy to usatysfakcjonuje młodych Polaków, którzy nie planują jeszcze posiadania dzieci? Z odpowiedzi internautów można wywnioskować, że bezdzietne osoby czują się w naszym kraju pomijane w kwestiach socjalnych i żałują, że nie otrzymują od państwa żadnego wsparcia. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze