Druga fala epidemii dotarła do Europy fot. Adobe Stock

Druga fala epidemii dotarła do Europy? WHO jest poważnie zaniepokojone

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Europie niepokoi ekspertów. Wielu z nich jest zdania, że zapowiadana druga fala epidemii dotarła już na Stary Kontynent.
/ 26.06.2020 09:21
Druga fala epidemii dotarła do Europy fot. Adobe Stock

Pandemia koronawirusa przewróciła do góry nogami życie ludzi na całym świecie. I kiedy już sytuacja zaczęła się uspokajać, pojawiły się plotki o nabierającej rozpędu drugiej fali epidemii. Okazuje się, że ten przerażający scenariusz może być faktem i nowa fala zakażeń jest już w Europie. Aktualne statystyki niepokoją ekspertów WHO.

Druga fala koronawirusa dotarła do Europy

W ubiegłym tygodniu w Europie odnotowano największy tygodniowy przyrost zakażeń koronawirusa od czasów poluzowania restrykcji. Dodatkowo w aż 11 krajach zauważono znaczący wzrost wskaźnika reprodukcji wirusa. Na ten moment w Europie codziennie pojawia się około 20 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2. WHO uważa, że może to oznaczać kolejną falę epidemii, o której przyjściu mówiono już od wielu tygodni. 

Ponowny wzrost zakażeń w Europie jest bardzo niepokojący i grozi przeciążeniem szpitali – uważa Hans Kluge, dyrektor ds. Europy w WHO

Zdaniem eksperta, powrót epidemii mógłby spowodować, że przeciążone już systemy opieki zdrowotnej nie dałyby rady udźwignąć nowej sytuacji. Epidemię najgorzej noszą systemy Wielkiej Brytanii, Portugalii oraz Polski.

Koronawirus na świecie - aktualne dane

Na dzień 26 czerwca, na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest 9 467 008 osób. Najgorsza sytuacja epidemiologiczna dotyczy przede wszystkim Stanów Zjednoczonych oraz. Brazylii, która jest obecnie epicentrum pandemii. 

W Europie najwięcej zarażonych jest w Wielkiej Brytanii, a także Hiszpanii. Niezbyt optymistyczne dane dotyczą także Włoch, Niemiec i Portugalii.

Z drugą falą epidemii koronawirusa mierzy się już jeden z największych azjatyckich krajów, czyli Korea Południowa. Wprowadzono tam ponownie stan alarmowy, a władze rozważają powrót obostrzeń. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata:To już pewne! Minister Szumowski potwierdza, że wróci obowiązek noszenia maseczek Epidemia koronawirusa w Polsce przyspiesza? Aktualne liczby Wakacyjny bon 500 czy 1000+? Sprawdź, który ci przysługuje i jak się o niego ubiegać Do rodziców trafią kolejne pieniądze? Wysokość świadczenia będzie zależeć od liczby posiadanych dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)