Dobre wiadomości zza zachodniej granicy. Niemcy wygrywają z koronawirusem

Niemcy notują coraz mniejszą liczbę chorych fot. Adobe Stock
Liczba zmarłych znacząco się zmniejsza. To oznacza koniec epidemii?
/ 13.04.2020 17:27
Niemcy notują coraz mniejszą liczbę chorych fot. Adobe Stock

Odkąd WHO ogłosiło pandemię koronawirusa na świecie, wszystkie kraje czekały na dzień, kiedy będą mogły ogłosić, że sytuacja się stabilizuje. Wygląda na to, że dobre wiadomości mogą zacząć przekazywać Niemcy, u których statystyki wyglądają coraz bardziej optymistycznie. Czy istnieje szansa, że nasi zachodni sąsiedzi opanowali rozwój pandemii? 

Niemcy odnotowały spadek liczby zgonów z powodu koronawirusa

Jak donosi RMF FM, w Niemczech od trzech dni z rzędu liczba osób zmarłych z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zaczęła maleć. Jeszcze 10 kwietnia odnotowano 266 zgonów. 13 kwietnia liczba ta wynosi 126 osób. 

Pojawia się także coraz mniej nowych zachorowań. W ciągu ostatnich 2 dni liczba zakażonych zmniejszyła się o 284 osoby. W sumie na terenie Niemiec choruje w tej chwili 123 016 pacjentów. Widać więc wyraźnie, że sytuacja zaczyna się poprawiać i pozostaje mieć nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać i wzrost zakażeń nie powróci. 

Niemcy mają też powody do radości z innego powodu. Ze wszystkich potwierdzonych przypadków koronawirusa w kraju, wyzdrowiało już 52% z nich, czyli aż 64 300 pacjentów. To ogromny sukces niemieckiej służby zdrowia, który od kilku tygodni dzielnie walczy o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców. 

Koronawirus na świecie - aktualne statystyki

Na dzień 13 kwietnia na całym świecie potwierdzono już 1,85 miliona przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarło 115 tys. osób. W najtrudniejszej sytuacji jest w tej chwili USA, gdzie wirus rozprzestrzenia się najszybciej. Tylko tam chorych jest już 550 tys. obywateli. Najspokojniej jest w dalszym ciągu w Afryce, gdzie pojawiło się najmniej zakażeń i stan ten jest dość stabilny. 

W Polsce COVID-19 potwierdzono u 6674 osób. Zmarli 232 pacjenci. W większości były to osoby starsze lub przechodzące przez poważne choroby współistniejące. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie:

Redakcja poleca

REKLAMA