Abp Jędraszewski ostrzega przed „ideologią singli”. „Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym”

abp Marek Jędraszewski screen Facebook
Metropolita Krakowski podczas 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin wygłosił kazanie, w którym przestrzegał katolików przed życiem w samotności i „ideologią gender oraz LGBT”.
/ 15.09.2020 11:18
abp Marek Jędraszewski screen Facebook

Nie cichną echa wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego, który podczas mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13 września ostrzegał przed „ideologią singli, gender i LGBT”. Słowa duszpasterza wywołały ogromne oburzenie społeczeństwa. 

Abp Jędraszewski o „ideologii singli i gender”

Podczas 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin abp Jędraszewski wygłosił kazanie, podczas którego mówił, że życie w samotności jest niepełne.

Pełnia życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych to pełnia, którą osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym - podkreślił Metropolita Krakowski

Abp Marek Jędraszewski uważa, życie singli nie może być w pełni szczęśliwe, a decyzji o byciu kobietą lub mężczyzną nie można odwołać, a do tego właśnie skłaniają ideologie gender i LGBT. 

To nie ma nic wspólnego z wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, gdy powoływał człowieka do życia jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć razem dla siebie, których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw Bożego błogosławieństwa. Mają żyć razem i dla siebie jednocześnie, zgodnie z tym co przysięgali wobec Boga i Kościoła w sakramencie małżeństwa - mówił arcybiskup

W mediach społecznościowych wielu internautów nie kryje oburzenia słowami duchownego. Znaczna większość komentujących wypowiedź arcybiskupa uważa, że księża nie powinni komentować życia rodzinnego i związków damsko-męskich, jako że żyjąc w celibacie sami z nich rezygnują. 

Może cię też zainteresować: 
"Seks jest boską przyjemnością i nie wolno tego potępiać". Wypowiedź papieża może poruszyć duchownych
Kontrowersyjny bilboard zawisł w Warszawie. "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny..."
Dania zmienia definicję gwałtu w prawie. Od teraz będzie to brak zgody, nie stawianie oporu

Redakcja poleca

REKLAMA