Rossmann wprowadza ograniczenia w sprzedaży produktów fot. Adobe Stock

Rossmann wprowadza ograniczenia w sprzedaży. Ile produktów można kupić?

Sieć drogerii Rossmann wprowadziła ograniczenia w sprzedaży niektórych produktów. Można kupić maksymalnie 3 sztuki danego produktu na osobę.
/ 13.03.2020 13:52
Rossmann wprowadza ograniczenia w sprzedaży produktów fot. Adobe Stock

Polacy masowo szturmują sklepy, zarówno supermarkety jak i drogerie czy apteki. Choć eksperci uspokajają, że produktów żywnościowych nie zabraknie, to jeśli chcemy ograniczyć wypady do sklepów, robienie zapasów wydaje się być konieczne. Zobacz jak może wyglądać lista zakupów na wypadek zamknięcia sklepów.

Na razie nie ma mowy o zamykaniu sklepów wielkopowierzchniowych (we Włoszech już to zrobiono), jednak wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego może sprawić, że wkrótce doczekamy się kolejnych zakazów (skądinąd słusznych).

Tych produktów nie kupisz w Rossmannie w większej ilości

Sieć drogerii wprowadziła ograniczenia w sprzedaży tych produktów:

  • papier toaletowy,
  • ręczniki kuchenne,
  • mydła antybakteryjne,
  • żele antybakteryjne.

Półki sklepowe z żelami antybakteryjnymi już od jakiegoś czasu świecą pustkami. Teraz nawet w sklepie internetowym zakup papieru toaletowego staje się problemem.

Jeśli jednak uda ci się znaleźć drogerię, w której w/w produkty będą dostępne, nie kupisz więcej niż 3 sztuk tych produktów na osobę.

Jeżeli nie udało ci się kupić, to pamiętaj, że żel antybakteryjny możesz zrobić w domu. Polecamy także ten przepisy na domowy płyn do dezynfekcji na bazie octu lub spirytusu.

Koronawirus w Polsce - zobacz jak pracują sklepy: