Reakcja bezdomnego psa na widok ratowników dogłębnie porusza. Jego stan jest dramatyczny

Reakcja psa na widok ratowników porusza fot. Facebook.com, Stray Rescue of St. Louis
Ta grupa psich ratowników widziała już naprawdę wiele. Ostatnia akcja jednak wyjątkowo poruszyła jej serca. To, co zrobił ten psiak, rozczuliłoby nawet największego twardziela. Sam zobacz, co się wydarzyło.
/ 13.02.2024 18:00
Reakcja psa na widok ratowników porusza fot. Facebook.com, Stray Rescue of St. Louis

Bycie psim ratownikiem musi być trudne. Trzeba umieć oddzielać emocje, które nami targają, od zdrowego rozsądku i mieć nerwy ze stali, aby jak najlepiej pomóc czworonogowi. Niekiedy jest to jednak bardzo prawie niemożliwe, o czym przekonała się ta ekipa ratowników. To, co zrobił psiak, którego znalazła, porusza najtwardsze serca i ciśnie łzy do oczu. Sam zobacz to nagranie.

Wygłodniały pies znaleziony w dramatycznym stanie

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Przekonujemy się o tym każdego dnia – zwłaszcza w kontekście zwierząt. Są bowiem dobrzy ludzie, którzy nigdy nie zostawią czworonoga w potrzebie. Zwłaszcza bezdomnego psa, którego stan woła o pomstę do nieba.

Portal thedodo.com opisał historię bohaterów, którzy uratowali bezbronnego i doświadczonego przez los młodego psa. Pupil siedział bowiem przy kamienicy, w kącie, ledwo słaniając się na nogach. Był wygłodniały i przypominał chodzącego kościotrupa. To jednak nie było najbardziej poruszające w całej tej historii.

Reakcja bezdomnego psa na widok ratowników dogłębnie porusza

Najbardziej wzruszającym momentem podczas akcji ratowniczej była chwila, gdy psiak powolutku ruszył w stronę ratowników. Następnie przytulił się do jednego z nich i bez żadnych problemów dał się przetransportować do samochodu.

Podeszliśmy do niego, a on natychmiast do nas przyszedł, bardzo wdzięczny, że w końcu ktoś się zatrzymał, by mu pomóc. (…) Nie potrzebowaliśmy nawet smyczy, pozwolił nam się podnieść i przetransportować do jeepa – czytamy we wpisie ratowników Stray Rescue of St. Louis na Facebooku.

Sam zobacz, jak wyglądał moment ratowania psa:

Internauci są poruszeni tą historią. Nie mogą uwierzyć w to, jak bardzo psiak potrzebował pomocy. Widać, że ratownicy byli dla niego ostatnią deską ratunku.

- Jest szczęśliwy w waszych rękach.
- Serce się łamie na ten widok.
- Biedny malec – piszą zasmuceni komentujący.

Na szczęście cała historia zakończyła się happy endem i psiak otrzymał potrzebną pomoc. Teraz czeka w schronisku, aż ktoś zapewni mu kochający dom.

Źródło: thedodo.com/Facebook.com, Stray Rescue of St. Louis

Czytaj także:
Serce tego psiaka rozpadło się na kawałki. To, co zgotowali mu ludzie, woła o pomstę do nieba
Zobacz, jak trudno psom odnaleźć się w schronisku. Serce się kraja na ten widok
Radość psa na widok kobiety, która chce go adoptować, rozbraja. Nie powstrzymasz łez

Redakcja poleca

REKLAMA