Psy krótkowłose - najpopularniejsze rasy

Boston terrier, Cane Corso... Które rasy znalazły się w naszej galerii?
Weronika Kwaśniak / 14.11.2017 12:43

Dlaczego niektórym zależy na tym, żeby ich pupil zaliczał się do grupy krótkowłosych? Powody są dwa. Krótsza sierść zazwyczaj wymaga mniej zabiegów pielęgnacyjnych. Rzadziej trzeba ją czesać, a linienie zazwyczaj przebiega mniej drastycznie, niż u ras długowłosych - właściciel nie musi walczyć co chwilę ze stertami sierści w mieszkaniu. Drugim powodem jest obiegowa opinia, jakoby rasy krótkowłose rzadziej miały wywoływać dolegliwości u alergików. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ alergia na sierść może ujawnić się również po kontakcie z psiakiem o krótkich włosach. Statystycznie dzieje się to jednak rzadziej, jeśli więc alergia nie jest silna, posiadacz psa o krótszej sierści może nie odczuwać dolegliwości.

W naszej galerii znajdziecie 5 najpopularniejszych ras psów krótkowłosych wraz z opisami - która z nich skradła wasze serca?

Boston terrier

Boston terrier to typowy amerykański dżentelmen. Jego usposobienie jest niezwykle łagodne, dlatego będzie świetnym towarzyszem dzieci. Uwielbia towarzystwo, a do swojej rodziny przywiązuje się całym psim serduszkiem. Wymaga uwagi i pieszczot, ale nie domaga się ich zbyt nachalnie. Kiedy zbyt długo przebywa w samotności, może stać się złośliwy - ze smutku będzie niszczyć przedmioty lub załatwiać się w pomieszczeniach.

Boston terrier jest niezwykle inteligentny, dlatego łatwo go wyszkolić. Ma duży temperament, ale nie musi przebywać w dużym domu - małe mieszkanie w zupełności wystarczy, jeśli zapewni się mu codzienne spacery. To psiak ciekawski i czujny, ale nie jest hałaśliwy.

Mały psiak o wielkim sercu - jaki jest ratlerek?