Porzucili kota na parkingu w zamkniętym transporterze. Prawie przypłacił to życiem

Kot porzucony na parkingu fot. facebook.com/psitulmnie
Uroczy kotek został porzucony przez swoich właścicieli. Na dodatek zostawili go pod śmietnikiem – w zamkniętym transporterze na opuszczonym parkingu. Zwierzak prawie przypłacił to życiem.
/ 02.02.2024 11:00
Kot porzucony na parkingu fot. facebook.com/psitulmnie

Bezmyślność niektórych ludzi nie zna granic. Już samo porzucenie zwierzaka jest wyjątkowo smutne, ale ten kotek był pozostawiony na pastwę losu. W zamkniętym transporterze na zimnie czekał na kogoś, kto się nad nim zlituje. Na szczęście znalazł ratunek.

Porzucili kota na parkingu w zamkniętym transporterze

W województwie śląskim wolontariusze schroniska otrzymali informację o znalezieniu kotka, którego ktoś zostawił niemal na pewną śmierć. Historia wydarzyła się na parkingu oddalonym od azylu. W miejscu, gdzie rzadko kto zagląda – pod śmietnikiem, w na gołej i podmokłej ziemi. Kot został porzucony w zamkniętym transporterze, a bezbronny pupil był narażony na zimno, deszcz oraz dzikie zwierzęta. Na profilu na Facebooku Schroniska Psitulmnie w Zabrzu czytamy o kocie:

Siedział cichutko, przerażony, przemoczony i zmarznięty, nie wiemy od kiedy. 🙁 Cud, że nie porwały go lisy, które często w tym miejscu ucztują, o czym świadczą kawałki padliny i obgryzionych kości – napisali wolontariusze schroniska w Zabrzu.

Kociak prawie przypłacił życiem bezmyślność byłych opiekunów

Nie wiadomo, ile czasu kot spędził na zimnie i deszczu. Sam jednak nie mógł się wydostać. Na szczęście przypadkiem zaparkowała tam kobieta, która pomaga wyprowadzać psy w schronisku. Dzięki niej uroczy kotek dostał szansę na przeżycie. Gdyby jednak zaparkowała kawałek dalej lub nie spojrzała w tę stronę,  zwierzaka spotkałby okrutny los.

Kotek został uratowany, ale smutne wspomnienia pozostaną w nim na zawsze. W schronisku otrzyma niezbędną pomoc i opiekę. Wkrótce zapewne będzie szukał odpowiedzialnego i kochającego opiekuna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego uroczego biało-rudego kotka lub dać mu dom, skontaktuj się ze Schroniskiem w Zabrzu przez profil Psitulmnie na Facebooku albo zadzwoń pod numer 519 822 855. Wiele zwierząt czeka tam na nowych właścicieli.

Źródło: facebook.com/psitulmnie oraz eska.pl

Czytaj także:
Przygarnęli go ze schroniska, po czym wystawili ogłoszenie. Psiak nie może poradzić sobie z tym ciosem
Słynna kotka Mysza 13 lat mieszkała na ulicach Gdańska. Właśnie znalazła dom na zawsze
Jenny przyjechała aż z Gruzji. Straciła właścicieli i teraz szuka kochającego domu w Polsce

Redakcja poleca

REKLAMA