Weterynarze alarmują. Popularny przysmak dla psów zagraża życiu twojego pupila

Popularny przysmak dla psów zagraża życiu twojego pupila. Weterynarze alarmują fot. Adobe Stock, Eva
W dzisiejszych czasach oferta przysmaków dla psów jest bogata, ale nie wszystkie są bezpieczne dla naszych czworonogów. Weterynarze ostrzegają przed jednym z nich. Okazuje się, że ten popularny przysmak dla psów zagraża życiu twojego pupila.
/ 26.03.2024 13:20
Popularny przysmak dla psów zagraża życiu twojego pupila. Weterynarze alarmują fot. Adobe Stock, Eva

Coraz częściej mówi się o tym, że psa nie należy karmić wszystkim. Jest oczywiście konkretna lista produktów, które nie służą naszym pupilom. Niedawno pisałyśmy, że te 3 owoce poważnie zaszkodzą twojemu psu, ale też inne artykuły spożywcze mogą być dla niego szkodliwe. Ogólnie ludzkie jedzenie nie jest dobrym wyborem dla czworonoga, ale nie tylko. Również niektóre smaczki przeznaczone dla psów mogą im poważnie zaszkodzić, a zwłaszcza ten bardzo popularny produkt.

Weterynarze ostrzegają przed przysmakiem dla psów

Portal o2.pl dotarł do wpisu Centrum Weterynaryjnego Centaur na Facebooku. Weterynarze z tej kliniki ostrzegają przed popularnym przysmakiem, który opiekunowie psów chętnie podają swoim pupilom. Czworonogi uwielbiają bowiem ten produkt, ale on może być dla nich bardzo niebezpieczny. A jest nim… prasowana kość.

Chcesz ukatrupić swojego psa, ale tak, żeby pocierpiał? Możesz mu na przykład zaserwować delikates w postaci prasowanej kości. Istnieje spora szansa, że pociumka, pociumka i zacznie się dławić – pisze Centrum Weterynaryjne Centaur.

Okazuje się, że przez ostatnich 7 lat weterynarze wyciągnęli taką kostkę z przełyku aż kilkudziesięciu psiakom. A niektórych z nich niestety nie dało się odratować.

Prasowana kość zrobiona jest ze świńskiej skóry, moczonej w wybielaczu i całej masie śmierdzącego-cholera wie czego. Połknięty kawałek potrafi utknąć w przełyku przed przeponą, nasiąknąć śliną i mamy korek, bezpośrednie zagrożenie życia – dodaje centrum.

To jednak nie wszystko.

Popularny przysmak zagraża życiu twojego pupila

Gdy taka kość utknie w przełyku twojego psiaka, może nie tylko spowodować ogromny ból. Jest też w stanie wywołać zagrażającą życiu perforację przełyku, a wraz z nią zachłystowe zapalenie płuc. Wówczas zwierzęcia nie da się uratować, a śmierć może być naprawdę okrutna.

Nie warto dawać tego badziewia psom, szczególnie że ma to badziewie równo zero wartości dietetycznych – dodaje centrum.

Właśnie dlatego powinniśmy dwa razy zastanowić się nad tym, co dajemy do jedzenia naszym psom. Lepiej wybrać inne, o wiele bezpieczniejsze smaczki, które są małe i mogą być w całości zjedzone przez naszego pupila. Inaczej możemy mu poważnie zaszkodzić lub nawet go stracić.

Poniżej przedstawiamy pełny post Centrum Weterynaryjnego Centaur.

Źródło: o2.pl/Facebook.com, Centrum Weterynaryjne Centaur

Czytaj także:
Psiak bawił się na podwórku i nagle przestał chodzić. Zrozpaczona opiekunka błaga o pomoc
Polacy kochają te rasy psów, a one są z nami nieszczęśliwe. Wszystko z 1 powodu
To, co zrobił, aby odnaleźć ukochanego psa, jest godne podziwu. Taki opiekun to skarb

 

Redakcja poleca

REKLAMA