Metamorfoza bezdomnego psa jest nie do uwierzenia. Internauci wysyłają sobie jego nowe zdjęcia

Metamorfoza bezdomnego psa jest nie do uwierzenia fot. TikTok.com, @kcpetproject
Bezdomny pies został znaleziony na ulicy. To, jak wyglądał, wołało o pomstę do nieba i utrudniało mu życie. Przeszedł metamorfozę, a jego nowe zdjęcia obiegły sieć w błyskawicznym tempie. Miliony internautów zachwycają się wyglądem psiny.
/ 12.02.2024 10:57
Metamorfoza bezdomnego psa jest nie do uwierzenia fot. TikTok.com, @kcpetproject

Sierść dla psa jest bardzo ważna. Zapewnia mu ciepło oraz chroni jego skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak słońce, mróz czy wilgoć. Niestety może być też uciążliwa, gdy jest jej za dużo i jest niezadbana. Tak było w przypadku tego psiaka. Zamiast ułatwić mu życie, sierść sprawiała mu trudność i ból. Na szczęście nadeszła pomoc.

Metamorfoza bezdomnego psa jest nie do uwierzenia

11-letni bezdomny pies Simon trafił do schroniska w amerykańskim Kansas City. Wcześniej został znaleziony na ulicy – brudny, zapchlony, z posklejaną sierścią. Nie da się ukryć, że przypominał prawdziwe monstrum.

Sierść psiaka była posklejana do tego stopnia, że wyglądał, jakby miał 6 łap. Ten stan sprawiał mu ogromne trudności, co zauważyli pracownicy fundacji KC Pet Project, która zajęła się potrzebującym futrzakiem.

Patrzenie na to, jak próbował się poruszać z taką ilością włosów, łamało serce. Ledwo mógł chodzić. Musiało być mu strasznie gorąco, ponieważ miał utrudnioną regulację temperatury ciała. Wyglądał, jakby miał sześć łap – portal dziendobry.tvn.pl cytuje relację fundacji.

Następnie Simon przeszedł prawdziwą metamorfozę. Został ogolony, a jego sierść dokładnie umyta. Cały proces trwał kilka godzin. Dziś wygląda, jak zupełnie inny psiak.

Sam zobacz całą metamorfozę czworonoga.

@kcpetproject This is an amazing transformation. #kansascity #shelterdog #kcpetproject #animalshelter #matteddog #transformation ♬ Sad Sadness (Piano & Orchestra) - Melancholic Music Sentimental Emotional Instrumental Love Song - Sad Piano Music Instrumental Collective Australia

Internauci pokochali metamorfozę tego psa

Internauci nie kryją zachwytu nad tym, jak spektakularną metamorfozę przeszedł Simon. W komentarzach pod filmikiem komplementują jego nowy wygląd i masowo przesyłają sobie nagranie oraz fotografie psiaka.

- Jaki przystojny chłopak skrywał się pod spodem.
- Jest taki słodki – piszą komentujący.

Niektórzy są też poruszeni historią naszego bohatera. Ich zdaniem Simon nie zasłużył na los, który go spotkał.

- To przyprawia mnie o łzy. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak długo ten biedaczek cierpiał.
- Moje oczy są pełne łez, bo ten biedak był kiedyś czyimś zwierzątkiem domowym. Nie rozumiem, jak można do tego doprowadzić.

Na szczęście Simon otrzymał potrzebną pomoc i dziś może cieszyć się życiem jako prawdziwy psi przystojniak. A fundacja, która go uratowała, przysięga, że każdego dnia jej wolontariusze będą robić wszystko, aby pomagać takim psiakom. Zobacz, jak ten słodziak wyglądał po metamorfozie.

fot. Pies Simon po metamorfozie/TikTok.com, @kcpetproject

Źródło: dziendobry.tvn.pl/TikTok.com

Czytaj także:
Reksio został bestialsko potraktowany przez właściciela. Tylko to może go uratować
Został porzucony w kojcu, w którym konał z głodu. Jego historia poruszy cię do głębi
Sołtys trzymał psa w tragicznych warunkach. To zdjęcie łamie serce

Redakcja poleca

REKLAMA