Reksio został bestialsko potraktowany przez właściciela. Tylko to może go uratować

OTOZ Reksio fot. Facebook, @otoz.animals
Ta sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Niestety Reksio został bestialsko potraktowany przez właściciela, który w napadzie agresji połamał mu łapy. Niewiele brakowało, by stało się najgorsze.
OTOZ Reksio fot. Facebook, @otoz.animals

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt zamieściło przerażające nagranie, a makabryczna historia psiaka mrozi krew w żyłach. Reksio został bestialsko potraktowany przez właściciela, ponieważ... go zdenerwował.

Reksio został bestialsko potraktowany przez właściciela

Jak poinformowali pracownicy OTOZ, 2 lata temu Reksio został brutalnie pobity przez właściciela. W wyniku tego zdarzenia doznał wielu obrażeń. Między innymi jego pan połamał mu łapy, które zrosły się samoistnie w nietypowy sposób, który utrudniał, a wręcz uniemożliwiał mu poruszanie się.

Stan psychiczny psa i jego strach przed człowiekiem ujawniają bolesną prawdę. Reksio musiał być latami źle traktowany, bity i katowany. Co więcej, żona oprawcy przyznała publicznie, że mąż często bił psa. Jednak psiak nigdy nie doczekał się pomocy lekarskiej.

Na szczęście bidulek został uratowany i przewieziony do Bojanowa, gdzie znalazł bezpieczny kąt i profesjonalną opiekę weterynaryjną. Natomiast sprawa przemocowego zachowania właściciela wobec psa została przekazana organom ścigania.

Widok pieska łamie serce

Internauci nie przechodzą obojętnie obok tej niewyobrażalnej tragedii. Wiele osób komentuje całą sytuację w dosadny sposób. Oburzenie budzi nie tylko skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie właściciela, ale także obojętność świadków.

- Płaczę, jak widzę takie tragedie. Co mnie jeszcze bardziej przeraża to, że NIKT z rodziny, znajomych, sąsiadów nie reagował w tej i wielu innych sytuacjach przez lata. To samo dotyczy nawet maltretowanych dzieci. Poza zwyrodnialcami przeraża mnie ludzka obojętność.
- Tego już nie da się oglądać. Jak można zrobić coś tak okrutnego? Tych "ludzi" ludźmi nie można nazwać.
- Potwory nie ludzie. Kara więzienia i zwrot kosztów leczenia - możemy przeczytać pod nagraniem.

Obecnie Reksio znajduje się w dobrych rękach. Jednak jego leczenie będzie niezwykle trudne, czasochłonne i wymagające sporych nakładów finansowych. Mamy nadzieję, że niebawem znajdzie ciepły i kochający dom.

Źródło: Facebook / @otoz.animals

Czytaj także:
Możesz sprawić, że twój pies będzie żył dłużej. Kluczowy jest 1 szczegół
Pies uratował zaginioną kobietę. Zobacz, jak stał się bohaterem
Ludzka podłość nie zna granic. Kocie bliźniaczki zostały znalezione w dramatycznym stanie

Redakcja poleca

REKLAMA