Warto skorzystać z dofinansowania na psa i kota. Ten samorządowy projekt ma zapobiegać bezdomności zwierząt, a także rozwojowi chorób czworonogów. Sprawdź, jak możesz ubiegać się o dodatkowe pieniądze na opiekę nad swoimi zwierzakami.
Dostaniesz 500+ na psa i kota w tym roku. Jak to działa?
Program dofinansowywania opieki nad zwierzętami ma pomóc opiekunom pokrywać koszty zabiegów weterynaryjnych pupili. Pieniędzy jednak nie dostaje się do ręki. Dopłaty mogą pokryć do 100 procent kosztów zabiegu chipowania, sterylizacji oraz kastracji zwierzęcia.
Na podane koszty związane z wizytami u weterynarzy dostaje się do około 500 zł, stąd nazwa projektu nawiązująca do rządowego programu wsparcia dla rodzin. Ostateczna kwota dofinansowania może być wyższa lub niższa w zależności od wydatków.
Jakie warunki trzeba spełnić na dofinansowanie?
Programem dopłat zajmują się samorządy, dlatego pierwszym koniecznym krokiem jest upewnienie się, czy urząd miasta lub gminy w twojej okolicy bierze udział w programie. Najlepiej sprawdzić to na stronie lokalnych władz albo zadzwonić do odpowiedniego organu zarządzającego.
Najważniejsze warunki do spełnienia, by otrzymać dopłatę na psa lub kota:
- minimalny wiek zwierzęcia to 6 miesięcy,
- zwierzak musi być zdrowy na tyle, by mógł przejść znieczulenie ogólne lub narkozę przed wymaganym zabiegiem,
- właściciel pupila musi posiadać dokument potwierdzający, że mieszka w danym mieście lub gminie albo że jest studentem lokalnej uczelni,
- należy przedstawić dokument o płaceniu podatków w danym miejscu.
Szczegółowe warunki otrzymania dopłat na psa i kota ustala miasto bądź gmina, w której ubiega się o pieniądze. Następnie trzeba złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania.
Kiedy złożyć wniosek o 500+ na psa i kota?
Program samorządowych dopłat na zwierzęta rozpoczyna się zazwyczaj wiosną i kończy jesienią. W tym czasie należy złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania na konkretny zabieg dla czworonoga.
Może się okazać, że w danym rejonie wyznaczone są gabinety weterynaryjne na darmową sterylizację oraz chipowanie zamiast zwrotu kosztów zabiegu, co znacznie ułatwia całą procedurę.
Źródło: gazetaprawna.pl
Czytaj także:
Kot z czułością wita dzidziusia. Filmik wzruszył już setki tysięcy internautów
3 przysmaki, które masz w domu, a pokocha je twój pies. Już nie musisz tracić pieniędzy na gotowce
W życie wszedł zakaz posiadania 1 rasy psów. Część z nich musi zostać uśpiona