Rzadki gatunek pingwina na Antarktydzie. Nietypowe nagranie obiegło internet

Biały pingwin na Antarktydzie fot. Adobe Stock, Nuki
To nieczęsty widok na Antarktydzie, a co dopiero mówić na całym świecie. Biały pingwin to niezwykle rzadka odmiana tego gatunku zwierząt. Teraz udało się ją dostrzec i nagrać. Nic słodszego dziś nie zobaczycie.
/ 17.01.2024 10:39
Biały pingwin na Antarktydzie fot. Adobe Stock, Nuki

Pingwiny to cudowne zwierzęta, które występują głównie na Antarktydzie. Z reguły kojarzymy najpopularniejszy gatunek tych niezwykłych stworzeń – czarny, z białymi brzuszkami. A czy wiecie, że istnieją też inne rodzaje tych kochających mróz ptaków? Teraz jeden z nich ukazał się właśnie na Antarktydzie, a niezwykłe nagranie obiegło cały świat.

Rzadki gatunek pingwina na Antarktydzie

Niektóre gatunki zwierząt są na tyle rzadkie, że naprawdę trudno je dostrzec. Miłośnicy tego typu okazów są zatem zachwyceni, gdy mogą zobaczyć je na własne oczy.

Jak donosi portal podroze.wprost.pl, ostatnio na Antarktydzie pojawił się „biały pingwin”. Jest to pingwin białobrewy, ale cierpiący na leucyzm. To choroba, która polega na częściowym lub całkowitym braku melaniny i właśnie stąd bierze się jego jasny odcień.

Sam zobacz, jak prezentuje się ten dostojny ptak. Wiedziałeś o istnieniu tego gatunku pingwina?

Biały pingwin na Antarktydzie

Na nagraniu opublikowanym przez „The Telegraph” możemy zobaczyć piękną, białą samicę pingwina. Trudno się dziwić, że wzbudziła ona takie zaskoczenie wśród mieszkańców. Tego typu okazów na całym świecie jest około 60 tysięcy, a głównie występują na terenach Falklandów oraz Georgii Południowej.

Na szczęście wyjątkowe nagranie w błyskawicznym tempie obiegło sieć i teraz na całym świecie możemy podziwiać ten wyjątkowy okaz. Zwierzak jest cały biały i ma delikatnie różowe skrzydła. Do swoich „typowych braci” upodabnia się dzięki pomarańczowemu dziobowi oraz barwie oczu.

I choć wygląda pięknie, biały odcień może być jego zmorą. Okazuje się bowiem, że biały pingwin jest łatwo widoczny przez swoją barwę i tym samym staje się bardziej podatny na ataki innych zwierząt.

Źródło: podroze.wprost.pl/telegraph.co.uk

Czytaj także: 
Dlaczego pingwiny chodzą slalomem? Sam się przekonaj
Czy wiesz, jakie ptaki zimują w Polsce? Sprawdź, czy je znasz
Zadbaj o swojego psa zimą. Zobacz, o czym musisz pamiętać


 

 

Redakcja poleca

REKLAMA