Bezdomny pies uratowany w ostatniej chwili. Nie uwierzysz, jak teraz wygląda

Bezdomny pies metamorfoza fot. facebook.com/AARF - Animal Angels Rescue Foundation
Pies mieszkający na ulicy został znaleziony w dramatycznym stanie. Zaniedbane futro sprawiało, że trudno było zgadnąć, jakie skrywa zwierzę. Psiak sam nie miałby szans na dalsze przetrwanie.
/ 28.03.2024 15:30
Bezdomny pies metamorfoza fot. facebook.com/AARF - Animal Angels Rescue Foundation

Dla większości bezdomnych zwierzaków pomoc wolontariuszy to jedyna szansa na przeżycie. Na ulicach są skazane zazwyczaj na tragiczny los. Uniknął go jednak psiak, dla którego ratunek przyszedł niemal w ostatniej chwili. Przerośnięta i brudna sierść sprawiała, że zwierzak ledwo mógł widzieć. Jego metamorfoza jest niesamowita.

Bezdomny pies uratowany w ostatniej chwili

Pod koniec marca wolontariusze organizacji Animal Angels Rescue Foundation z Las Vegas otrzymali dramatyczne zgłoszenie. Po ulicach miasta błąkał się zwierzak, który był w strasznym stanie. Natychmiast rozpoczęto interwencję w tej sprawie. Udało się znaleźć zgłoszone zwierzę, ale ratownicy nie mogli wprost uwierzyć w to, co widzą.

Sierść pupila była tak brudna, przerośnięta i zmierzwiona, że trudno było określić, czy to na pewno pies. Zwierzak ledwo widział na oczy zasłonięte przez długie futro. To podobno jeden z najgorszych przypadków, z jakim wolontariusze zetknęli się do tej pory. Nie sposób było określić płci zwierzaka, dlatego otrzymał neutralne imię Blythe. Zobacz, jak wyglądał w czasie interwencji.

Nie uwierzysz, jak teraz wygląda ten psiak

Pies trafił do weterynarza, gdzie stwierdzono u niego wiele dolegliwości spowodowanych długim błąkaniem się po ulicach. Zwierzak był też odwodniony, a zęby miał starte od gryzienia i zjadania kamieni oraz ziemi. Nie wiadomo, kiedy ostatnio dostał prawdziwy posiłek. Biedaczek był bardzo głodny i osłabiony.

Po najpilniejszych badaniach wolontariusze rozpoczęli proces doprowadzania psa do normalnego wyglądu. Przez kilka godzin obcinali mu sierść, pazury i kąpali zwierzaka. Wreszcie Blythe ukazał się w pełnej krasie i od razu wstąpiła w niego nowa energia. Przed pieskiem jeszcze długa droga do odzyskania zdrowia i dobrej kondycji, ale już teraz widać, że to dzielny zwierzak. Aż trudno uwierzyć, jak zmienił się ten słodziak.

Jesteśmy bardzo dumni z niego i z tego, jak radzi sobie po tym wszystkim, przez co przeszedł – napisali wolontariusze na swoim profilu na Facebooku. – Był trochę przestraszony i zdezorientowany, wychodząc dzisiaj od weterynarza, ale kiedy trafił do domu swojej rodziny zastępczej i poznał inne psy oraz dzieci, pokazał się jego psi uśmiech – dodano.

Fundacja napisała, że Blythe okazał się być samcem, a jego wiek określa się na około 2 lata. Czeka go jeszcze kilka ważnych operacji i zabiegów. Wkrótce jednak zaczną poszukiwania stałego domu dla tego wspaniałego pieska, który już tak wiele przeszedł.

Źródło: ca.finance.yahoo.com oraz facebook.com

Czytaj także:
W tym mieście porządku pilnuje kot. Wszyscy chodzą jak w zegarku
Już nie Lewandowscy. Teraz to Rysia i Rysiek są najpopularniejszą parą w Polsce
To, co pies bez nóg zrobił dla swojego przyjaciela, wzrusza do łez. Możemy się od niego uczyć determinacji

Redakcja poleca

REKLAMA