Ta sekretna funkcja jest ukryta w twoim telefonie. Naciśnij 1 guzik, a rozmówca będzie ci wdzięczny

funkcja wyciszania otoczenia fot. Adobe Stock, Teodor Lazarev
Funkcja wyciszenia otoczenia nie jest każdemu znana, a to bardzo praktyczne narzędzie w przypadku ważnego telefonu. Kiedy rozmawiasz na środku ruchliwej ulicy, hałasy mogą skutecznie przeszkodzić ci w komunikacji z drugą osobą. Gdzie ją znaleźć? Twój rozmówca z pewnością ci za nią podziękuje.
/ 05.07.2024 15:14
funkcja wyciszania otoczenia fot. Adobe Stock, Teodor Lazarev

Nikt nie lubi kiedy dźwięki miasta przeszkadzają mu w wykonaniu ważnego telefonu służbowego. Aby wyciszyć hałasy na zewnątrz wystarczy jeden prosty sposób. To funkcja dostępna w twoim telefonie. 

Spis treści:

  1. Jak usunąć hałasy z otoczenia podczas rozmowy?
  2. Z pomocą przychodzi ukryta funkcja w telefonie

Jak usunąć hałasy z otoczenia podczas rozmowy?

Funkcja wyciszenia otoczenia jest dostępna po odebraniu połączenia. Jeśli ściągniesz pasek ustawień po prawej stronie, zobaczysz na górze ikonę z mikrofonem, w którą należy kliknąć. 

Wtedy pojawią się do wyboru trzy możliwości - ty musisz wybrać "izolację głosu" i gotowe. Niestety jest to narzędzie dostępne wyłącznie dla użytkowników firmy Apple. 

Z pomocą przychodzi ukryta funkcja w telefonie

Wystarczy jeden przycisk, a mikrofon błyskawicznie skupi się wyłącznie na dźwięku twojego głosu. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa komfort rozmowy, a przy okazji nie pozwala na pominięcie jej istotnych szczegółów przez nieporozumienie.

Nikt nie lubi przecież w biznesowych sprawach dopytywać o coś wielokrotnie. Rozmówcy z pewnością podziękują ci za te drobną, ale za to jaką skuteczną zmianę w jakości połączenia.

Czytaj także:
Nigdy nie ładuj telefonu o tej porze. To może mieć przykre konsekwencje
Nawet nie wiedziałaś, że masz taką funkcję w telefonie. Może uratować ci życie podczas randki
Nigdy nie używaj tego słowa w rozmowie telefonicznej z konsultantem
 

Redakcja poleca

REKLAMA