Nigdy nie ładuj telefonu o tej porze. To może mieć przykre konsekwencje

ładowanie telefonu w nocy fot. Adobe Stock, Johnstocker
Ładowanie telefonu w nocy to bardzo wygodny, ale szkodliwy nawyk. Specjaliści ostrzegają przed przykrymi konsekwencjami takiej praktyki dla twojego telefonu, a przede wszystkim jego baterii. Z kolei strażacy tłumaczą, dlaczego w niektórych sytuacjach może być to niebezpieczne nawet dla twojego życia.
/ 02.07.2024 15:08
ładowanie telefonu w nocy fot. Adobe Stock, Johnstocker

Nasze społeczeństwo tak bardzo uzależniło się od smartfonów, że chce mieć je przy sobie praktycznie przez cały czas. Nic dziwnego, że dobrym pomysłem jest podłączenie telefonu do ładowania w nocy.

Spis treści:

  1. Nigdy nie ładuj telefonu w nocy
  2. Jak prawidłowo ładować telefon?

Nigdy nie ładuj telefonu w nocy

Telefon naładowany przez całą noc jest gotowy do użytkowania od samego rana. Specjaliści ostrzegają jednak, że jest to duży błąd. Ma to bowiem negatywny wpływ na kondycję baterii. Podczas ładowania w nocy urządzenie wielokrotnie osiąga stan 100% naładowania, przez co ponownie rozłącza się i załadowuje, a to grozi jego przegraniem, a nawet zwarciem.

Strażacy alarmują o coraz częstszych przypadkach pożaru spowodowanych podłączonymi do gniazdka urządzeniami w nocy. Każde wejście ma jednak swoje ograniczenia i łatwo może dojść do przeciążenia, a telefon znajduje się zawsze blisko nas.

Jak prawidłowo ładować telefon?

Jeśli zauważymy, że nasz telefon zbliża się do końca ładowania, lepiej odłączyć go chwilę wcześniej, a nasz sprzęt jeszcze długo nam posłuży. Zaleca się nie podłączanie wszystkich urządzeń jednocześnie do jednego gniazdka czy przedłużacza. Warto rozejrzeć się, czy w pobliżu nie znajduje się inne wolne wejście. Najbezpieczniej jednak robić to w ciągu dnia, kiedy możemy kontrolować stan baterii.

Z pewnością telefonowi nie służą częste zmiany temperatury, a także intensywne używanie go, kiedy na wyświetlaczu widać już ostatnie kreski baterii. Jej wymiana to jednak kosztowny proces, zatem trzeba o tym pamiętać, a najwygodniej wyposażyć się w naładowanego powerbanka i mieć go zawsze przy sobie w razie potrzeby, zwłaszcza podczas podroży na wakacje.

Czytaj także:
Od teraz już nigdy nie zostawisz klucza w drzwiach na noc. Policjanci ostrzegają przed zgubną praktyką
Włączaj pralkę tylko o tej określonej porze. Zmniejszysz swoje rachunki nawet o połowę
Nigdy nie popełniaj tego błędu w upały. Eksperci apelują: „To działa, przetestowaliśmy”

Redakcja poleca

REKLAMA