Ta jedna rzecz jest siedliskiem bakterii w łazience. Nigdy nie odkładaj jej w ten sposób

jak suszyć ręczniki? fot. Adobe Stock, magdal3na
Suszenie ręcznika wydaje się być banalną czynnością, którą wykonujemy odruchowo po kąpieli. Niestety jego struktura umożliwia zatrzymywanie się na nim bakterii i drobnoustrojów, które mnożą się w wilgotnych warunkach i szkodzą naszej skórze. Jak robić to prawidłowo i nie narażać swojego zdrowia?
/ 27.06.2024 15:51
jak suszyć ręczniki? fot. Adobe Stock, magdal3na

Często po wyjściu z łazienki przewieszamy ręcznik przez drzwi albo rzucamy go na wieszak przymocowany do ściany. To jednak ogromny błąd. Dlaczego?

Spis treści:

  1. Nigdy nie popełniaj tego błędu w łazience
  2. Jak prawidłowo suszyć ręcznik?

Nigdy nie popełniaj tego błędu w łazience

Kobiety korzystają w łazience przynajmniej z kilku ręczników jednocześnie. To nie tylko duży ręcznik do wycierania ciała po kąpieli, ale także osobny ręcznik do włosów, twarzy oraz rąk. Zdarza się, że osobnymi ręcznikami wycieramy stopy czy miejsca intymne. Niestety na tych drobnych włóknach potrafią licznie gromadzić się bakterie, które preferują ciepłe i wilgotne środowisko.

Dlatego tak ważna jest prawidłowa praktyka suszenia ręczników tuż po wyjściu z łazienki. Niezależnie od tego, czy wycieramy nimi czyste i pachnące ciało po prysznicu. Upewnij się, czy do tej pory robiłaś to tak, jak należy.

Jak prawidłowo suszyć ręcznik?

Ręcznik odwieszony na haczyk w łazience ma kiepskie szanse na dokładne wyschnięcie. A zebrana na nim wilgoć stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, które mogą zaszkodzić naszej cerze. Z kolei jeśli skorzystasz z suszarki zamontowanej nad wanną, to jeśli w łazience nie ma żadnych okien, na suficie może pojawić się pleśń.

Najlepiej jeśli latem po prostu rozwiesisz ręcznik na swoim tarasie lub balkonie i pozwolisz, żeby promienie słoneczne przyspieszyły proces jego suszenia. Będzie wtedy pachniał świeżością.

Jak dbać o ręczniki w łazience?

Kiedy ręcznik zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach to sygnał alarmowy, że znajdują się już na nim drobnoustroje. Jeśli mimo tego ostrzeżenia postanowisz wytrzeć nim np. twarz, to wieczorna pielęgnacja może zdać się na nic, a rano zauważysz na skórze niechciane krostki.

Najlepiej wymieniać ręcznik nawet co 2-3 dni i sprawdzać, czy udało mu się wyschnąć do końca. Zimą może w tym pomóc ciepły kaloryfer. Nie zapominaj też o regularnym praniu ręczników używanych w saunie, ponieważ po seansie są zanieczyszczone naszym potem, a to duża różnica w porównaniu do zwykłej wody.

Czytaj także:
Jak prać ręczniki? Garść przydatnych porad, by mieć w domu ręczniki idealne jak w hotelu
Pod żadnym pozorem nie wkładaj tej rzeczy do pralki. Możesz poważnie ją uszkodzić
Jak często zmieniać ręczniki? Wiele osób nie przestrzega tej podstawowej zasady

Redakcja poleca

REKLAMA