kobieta z psem fot. Adobe Stock

Nie możesz sobie poradzić z psią lub kocią sierścią na ubraniach? Dodaj do pralki jedną rzecz ze swojej kosmetyczki

Jak pozbyć się sierści, która wbija się w ubrania? Rolki czy szczotki do ubrań często nie dają sobie rady z większością psich czy kocich włosów, ale jest sposób, który naprawdę działa i prawie nic nie kosztuje.
Urszula Wilczkowska / 09.04.2021 09:02
kobieta z psem fot. Adobe Stock

Wszyscy kochamy swoje zwierzaki, ale trzeba przyznać, że życie z czworonogami niesie ze sobą wiele obowiązków także tych poza standardową opieką. Nie da się ukryć, że przy psie czy kocie sprzątania w domu jest o wiele więcej, jednak sprzątanie żwirku z kuwety, sierści z podłogi czy kurzu i piachu przyniesionych ze spacerów nie jest wbrew pozorom tak uciążliwe.

Są bowiem inne czynności, które - pomimo oczywistej miłości właścicieli do swoich sierściuchów - potrafią spędzić sen z powiek każdemu miłośnikowi czworonogów. Mowa oczywiście o usuwaniu sierści z... właściwie każdego materiału.

Skuteczny sposób na sierść na ubraniach

Rolki czy szczotki do ubrań nie zawsze radzą sobie z wyciąganiem włosków, które uparcie siedzą między nitkami materiału. Pranie niestety też niewiele pomaga, a osadzające się w pralce włosy potrafią dodatkowo wczepiać się nawet w te ubrania, które nigdy nie miały styczności ze zwierzętami. Jest jednak jeden sposób, by temu zaradzić.

W ofercie wielu sklepów są dostępne specjalne kulki oraz chusteczki, które wyłapują latającą w praniu sierść, jednak jak się okazuje, kupowanie specjalnych dodatków do prania wcale nie będzie koniecznie. Równie dobrze zastąpi je jeden przedmiot z twojej łazienkowej szafki - nawilżone chusteczki.

Chusteczka dzięki materiałowi, z którego jest wykonana, przewijając się między ubraniami w pralce, świetnie zbiera wszystkie kłaczki i paprochy, a efekt jej stosowanie zobaczysz już od pierwszego użycia. Co więcej, w przypadku prania nowych ubrań wykonanych z farbujących materiałów zapobiegnie zniszczeniom na innych ubraniach.

Każda chusteczka powinna być użyta jedynie raz, nie wrzucaj ich też zbyt wiele do jednego prania, ponieważ nie przyniosą dodatkowych efektów, a jedynie się zmarnują.

To też może cię zainteresować:
Chcesz się pozbyć chwastów z domowego trawnika w naturalny sposób? Wykorzystaj jeden kuchenny składnik
Brzydki zapach z kuchennego zlewu? Dzięki temu trikowi pozbędziesz się go w mgnieniu oka
Podlewanie kwiatów herbatą - dlaczego warto to robić