Brzydki zapach z kuchennego zlewu? Dzięki temu trikowi pozbędziesz się go w mgnieniu oka

przykry zapach z kuchennygo zlewu fot. Adobe Stock
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z rur w kuchni? Kilka minut i dwa składniki, które na pewno masz w kuchni, skutecznie rozwiążą ten problem.
Urszula Wilczkowska / 29.03.2021 11:42
przykry zapach z kuchennygo zlewu fot. Adobe Stock

O przykry zapach ze zlewu w kuchni nietrudno, znacznie trudniej się go jednak pozbyć - szczególnie, gdy źródło smrodu jest początkowo trudne do zlokalizowania. W końcu najpierw sprawdzamy śmieci, potem zakamarki szafki pod zlewem...

Jak pozbyć się przykrego zapachu z kuchennego zlewu?

Gdy już zlokalizujesz źródło fetoru i upewnisz się, że jest do właśnie odpływ, warto zastanowić się, czemu tak się dzieje, by zapobiec jego powstawaniu w przyszłości. Czemu zawdzięczamy wizytę tego niechcianego gościa, który potrafi skutecznie zniechęcić do gotowania i obrzydzić każdy posiłek? Brzydki zapach wydzielają resztki jedzenia, które osadzają się w rurach i gniją.

Nawet, jeśli naczynia myjemy w zmywarce, nie sposób zapobiec przedostawania się resztek jedzenia do rur. Jak zatem się ich pozbyć? Najpopularniejszym sposobem jest użycie kreta, jednak ze względu na materiały, z których wykonane są zlew i rury nie zawsze jest to możliwe. Warto więc postawić na domowe sposoby - tanie, skuteczne, a przy okazji o wiele bardziej ekologiczne.

Problem brzydkiego zapachu ze zlewu rozwiążesz za pomocą niezastąpionej sody oczyszczonej. Wsyp do odpływu pół szklanki sody oczyszczonej i zalej taką samą ilością wody, a następnie błyskawicznie go zakryj. Usłyszysz charakterystyczne syczenie i bulgotanie. Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie pochylać się nad zlewem, gdzie zachodzi reakcja chemiczna. Opary, które się z niego wydostają, mogą podrażnić, a nawet poparzyć oczy i drogi oddechowe.

To też może cię zainteresować:
Znudził się jej stary blat w kuchni. W kilka chwil odmieniła go nie do poznania
Dlaczego nie można wysiać nasion wcześniej niż podaje instrukcja na opakowaniu? Ten jeden błąd może sporo cię kosztować
Twoje świeże zioła gniją lub usychają po kilku dniach od kupna? Jest jeden sposób, by temu zapobiec

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA