Moc herbaty.... w doniczce

O prozdrowotnych właściwościach herbaty nie trzeba dużo mówić, ani nikogo przekonywać. Aromatyczny napar jest nie tylko relaksem dla ciała i duszy, ale również naszych kwiatów! Oto jakie cuda może zdziałać filiżaneczka herbaty na domowe rośliny.

O prozdrowotnych właściwościach herbaty nie trzeba dużo mówić, ani nikogo przekonywać. Aromatyczny napar jest nie tylko relaksem dla ciała i duszy, ale również naszych kwiatów! Oto jakie cuda może zdziałać filiżaneczka herbaty na domowe rośliny.

Jak naturalnie zadbać o kwiaty?

Fot.  Depositphotos

Kwiaty doniczkowe nadają mieszkaniu uroczy i niepowtarzalny charakter. Jednak, aby rośliny były zdrowe i stanowiły ozdobę domu, należy o nie umiejętnie dbać. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Pomyśl o tym przy wieczornej herbatce.
Aby umiejętnie dbać o rośliny, wcale nie potrzeba do tego zbyt wiele wysiłku czy drogich, chemicznych nawozów. Zamiast kupnej odżywki, podlewaj kwiaty esencja z herbaty. Koniecznie gorzka, czarna, nie aromatyzowana. Ten niezbyt mocny napar może uratować nasze słabe i mizerne kwiaty i na nowo rozbudzić je do życia.
W czym tkwi problem..
W doniczce mieści się niewielka ilość ziemi, więc nawet gdyby była bardzo żyzna, to zapewnia roślinie składniki pokarmowe tylko przez pewien czas a potem trzeba je systematycznie uzupełniać.
Co takie ma w sobie herbata...
Oczywiście, wszystko co dobre dla wzmocnienia korzeni i odżywienia liści, a więc minerały, garbniki, które zagwarantują im zdrowie, odporność i bujny wzrost.

Ciekawostki – do zastosowania

  • Herbata i kawa - zatrzymuje wilgoć w doniczce
  • Nim posadzimy nasza roślinkę do doniczki na dno można wyłożyć zużytymi torebkami z herbaty ekspresowej. Będą pełniły one rolę filtru a dodatkowo wchłoną nadmiar wody i odżywią roślinę. Zawierają związki potasu. Wymieszane z ziemią spulchniają ją i poprawiają zdolność

    Jak naturalnie zadbać o kwiaty?

    magazynowania wody. Sprawiają, że kwiaty rosną bujniej.
  • Doskonały kompostownik - kwas zawarty w herbacie skutecznie przyspiesza powstanie niezbędnej próchnicy, dzięki niemu rozwijają się również kwasolubne bakterie, które skutecznie ją wzbogacają. Aby to osiągnąć, wystarczy kilka szklanek czarnej mocnej herbaty wlać do kompostownika i uzyskać w ten sposób naturalny kompost dla roślin – nie tylko domowych, ale również ogrodowych.

Bujne paprotki
Profilaktycznie podlewaj paprocie nie za mocnym wywarem z czarnej herbaty. Zalecane jest

 

stosowanie esencji raz w tygodniu lub dla wzmożonego     efektu nawet co dwa dni. Przy przesadzaniu paproci warto domieszać do ziemi trochę zaparzonych herbacianych liści. To pozwoli ukochanej paprotce na wzmożony rozrost oraz uzyskanie pięknej i soczystej ciemnozielonej barwy. Jeśli zależy Ci na zastosowaniu ekspresowej kuracji, ponieważ roślinka marnieje w oczach, dobry efekt uzyska się przez umieszczenie w doniczce mokrych herbacianych fusów (koniecznie zimnych).                                                                                                                                                                                           Fot. Depositphotos
Dopieścić różę
Ten delikatny i urzekający kwiat lubuje się nie tylko w herbacie, ale również kawie. Idealnym rozwiązaniem dla wsparcia zdrowego wzrostu róż, ale również azalii oraz rododendronów doskonałe będą niezwykle bogate w azot fusy kawy oraz herbaty,
Natomiast, aby w pełni mogły wykorzystać dobroczynne składniki zawarte w herbacie, takie jak: tanina czy herbaciany garbnik należy ułóż mokre fusy lub saszetki wokół różanych krzewów. W trakcie każdego podlewania dobroczynne substancje wnikać będą w glebę, odżywiając roślinę.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
warto przeczytać!