jak usunąć kurz po remoncie, jak pozbyć się kurzu po remoncie, jak sprzątnąć po remoncie fot. Fotolia

Jak usunąć kurz po remoncie - 9 sprawdzonych porad

Z nami ci się uda!
Weronika Kwaśniak / 16.03.2016 16:23
jak usunąć kurz po remoncie, jak pozbyć się kurzu po remoncie, jak sprzątnąć po remoncie fot. Fotolia

Na sam dźwięk słowa "remont" wiele z nas czuje niepokój. Odnawianie mieszkania wiąże się zawsze z ogromnym zamieszaniem, nakładem kosztów i wysiłku, a także wieloma innymi niedogodnościami. Potem nie jest o wiele lepiej - we wszystkich pomieszczeniach panuje zazwyczaj ogromny bałagan. Poznaj więc nasze złote rady, które pomogą ci usunąć kurz po remoncie!

Jak usunąć kurz po remoncie?

  1. Zawsze zaczynaj "od góry". Rozpocznij np. od górnych szafek, a podłogami zajmij się na samym końcu. W przeciwnym przypadku twój wysiłek nie ma sensu.
  2. Drobniutki pył najlepiej po prostu usunąć szczotką.
  3. Za pomocą odkurzacza pozbędziesz się drobnego gruzu.
  4. Postaraj się mieć otwarte okna, nawet jeśli remont odbywał się zimą i na dworze jest chłodno. Dzięki temu istnieje szansa, że przy porządkach duża część kurzu samoczynnie... wyfrunie na dwór.
  5. Zanim rozpoczniesz czyszczenie mebli, dobrze jest leciutko zwilżyć ich powierzchnię wodą (za pomocą spryskiwacza). Kurz nie będzie unosił się w powietrzu podczas porządków.
  6. Jeśli chodzi o podłogę, warto zastosować odwrotną taktykę. Najpierw sprzątaj na sucho (usuń pył za pomocą szczotki), a dopiero później na mokro (z użyciem wody i środków czyszczących).
  7. Przy "poremontowych" porządkach dobrze sprawdzi się też mop. Dzięki niemu usuniesz pył również z sufitu i ze ścian!
  8. Większe kawałki gruzu najlepiej po prostu wynieść - ZAWSZE w rękawiczkach!
  9. Jeśli kurz po remoncie osadził się na małych przedmiotach lub bibelotach, najszybciej będzie po prostu umyć je w misce z ciepłą wodą.

Zobacz więcej ciekawych porad:

Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?
Czego nie może jeść pies?
Jak zrobić własne środki czystości?
Woda z octem do sprzątania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/31.05.2017 20:05
Przyznam, że nie dopilnowałam odpowiednio ekipy i niestety po remoncie nie tylko został uciążliwy kurz ale generalnie przybrudzenia farbą chociażby na posadzkach, jakieś mazy na meblach od jakichś klejów... sama nie bardzo mogłam się z tym uporać, ale zwróciłam się o pomoc do ecocleaning.pl i z tak profesjonalnym zespołem zdecydowanie miło było pracować- wszystko wyprowadzili na błysk a ja mogę cieszyć się pięknym wnętrzem
/10.04.2017 18:27
Mnie remonty przerażają, a szczególnie sprzątanie po remontach :O Raz przeszłam przez to w pojedynkę i stwierdziłam, że nigdy więcej. Przy drugim remoncie zamówiłam już sprzątanie na posprzatajmi i to była dobra decyzja, Wam też polecam!
/30.10.2016 14:50
po remoncie dobrze aby jak najwięcej kurzu powstałego podczas remontu po prostu odkurzyć. ale to musi być najlepiej odkurzacz bezworkowy, aby potem móc po sprzątaniu od razu opróżnić. dobrze sprawdzi się odkurzacz wodny, bo po prostu wylewa się cały brud. odkurzaczowi to nie szkodzi, ja mam swój Thomas wodny od paru lat i 3 remonty za sobą ;)